Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Ghana Shai Hills Resource Reserve

Ubytovanie Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je krajina s nesmiernym bohatstvom prírody a kultúry. Jedným z najzaujímavejších miest pre návštevníkov je Shai Hills Resource Reserve, ktorý ponúka úchvatné prírodné scenérie a jedinečnú fauna a flóra.

Shai Hills Resource Reserve sa nachádza v juhovýchodnom Gane, len hodinu jazdy autom z hlavného mesta Accra. Toto chránené územie sa rozprestiera na ploche 51 kilometrov štvorcových a je domovom pre množstvo vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zotrvať v rezerve, majú možnosť ubytovať sa v rôznych kempoch a chatkách, ktoré sú dôkladne vybavené a poskytujú všetky základné pohodlia. Kempy a chatky sú situované v blízkosti prekrásnych miest ako jazera, vodopády a opusteného trojuholníka.

Jednou z atrakcií rezervy je prechádzka po opustenom trojuholníku. Tento miestny vodný zdroj je dôležitým priestorom pre mnohé druhy vtákov a iné zvieratá, ktoré prichádzajú sem piť a hľadať potravu. Návštevníci majú možnosť sledovať ich prirodzené správanie na tejto malebnej lokalite.

Ďalším fascinujúcim miestom je jazero, ktoré ponúka možnosť kúpania a objavovania podvodného sveta. Návštevníci majú možnosť ponoriť sa do čistej modrej vody a objaviť doteraz neznáme podvodné tvary a farby.

Rezerva poskytuje aj možnosti na prehliadku miestnych obyvateľov - Šai. Táto etnická skupina má veľmi zaujímavú kultúru a tradičné zvyky, ktoré si udržiavajú dodnes. Návštevníci sa môžu naučiť tancovať tradičné tance, pozrieť si miestny remesel a dokonca ochutnať špeciálne jedlá ako banku a fufu.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, rezerva ponúka aj možnosť horolezenia a jazdy na koni. Sú tu rôzne trasy a cesty, ktoré vedú cez kopce a lesy, a tak poskytujú úžasné výhľady na okolitú prírodu.

Ubytovanie v Shai Hills Resource Reserve je pre návštevníkov príjemné a pohodlné. Kempy a chatky sú vytvorené tak, aby poskytovali všetko, čo sa od ubytovania očakáva. Návštevníci majú možnosť zažiť jedinečnú prírodu a kultúru Ghany a zážitky, ktoré nezabudnú.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje prírodnú krásu s dobrodružstvom a kultúrou, Shai Hills Resource Reserve v Ghane je ideálnym miestom pre vás. Ubytovanie v tejto rezerve vám ponúka všetky možnosti, aby ste si užili všetko, čo táto úžasná krajina má ponúknuť.


Dovolenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá je zároveň ešte nedotknutá masovým turizmom, možno vás zaujme Ganská rezervácia Shai Hills. Tento pôsobivý prírodný park sa nachádza v južnej časti Ghany a je domovom rôznorodej fauny a flóry.

Shai Hills Resource Reserve je jedným z najväčších chránených území v Gane a zaujíma rozlohu približne 51 kilometrov štvorcových. Jeho charakteristickým rysom sú pôsobivé vápencové bradlá, ktoré prítomnosťou a prispôsobenosťou fauny a flóry dodávajú tomuto miestu jedinečný vzhľad. Rezervácia je domovom pre rôzne druhy zvierat, vrátane impal, antilop, opíc, zebier a ich sócií. Ak máte šťastie, môžete tu dokonca vidieť aj niektoré vzácnejšie druhy, ako napríklad guanu, orla alebo buvolov.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je Shai Hills ideálnym miestom na prechádzky, poľovnícke výlety, zábavné jazdy na bicykli alebo príjemné pikniky. Rezerváciou vedie niekoľko turistických chodníkov, z ktorých môžete obdivovať panorámu a užívať si úžasné výhľady na rezerváciu a jej okolie.

Okrem bohatstva prírody, Shai Hills ponúka aj možnosť návštevy historických a kultúrnych miest. V rezervácii sa nachádzajú aj niektoré skaly so starovkými kamennými nápismi. Tieto nápisy pochádzajú zo starovekého obdobia a poskytujú fascinujúci pohľad na minulosť regiónu. Na rozdiel od iných miest v Ghane, Shai Hills je stále neobjaveným pokladom, preto je tu možné cítiť sa výnimočne a zažiť pravé ganské prostredie v pohodlí a pokoji.

Rezervácia Shai Hills sa nachádza len niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Akkra, čo z nej robí ideálnu destináciu pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť turistickému ruchu a súčasne objaviť prírodné a kultúrne bohatstvo Ghany. Môžete si vybrať medzi ubytovaním vo vnútri rezervácie alebo v okolitých mestách, čo vám umožní preskúmať nielen rezerváciu, ale aj región v širšom zmysle.

Nezáleží na tom, či ste dobrodruh alebo cestovateľ zanaurený do histórie a kultúry, rezervácia Shai Hills ponúka niečo pre každého. Bez ohľadu na váš záujem, môžete si byť istí, že táto dovolenka v Ghane vás obohatí o nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je fascinujúcim miestom so zmesou prírodných krás, bohatou kultúrou a históriou. Ak hľadáte jedinečný zážitok v tejto krajine, Ghana Shai Hills Resource Reserve určite stojí za návštevu.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je národný park a prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza v regióne Great Accra. Je vzdialená len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Accra, čo z nej robí vhodné miesto na deň strávený v prírode pre tých, ktorí majú obmedzený čas.

Rezervácia je známa pre svoje brány do minulosti a jej úľavu od rušného mestského života. Prechádzky a turistika sú tu veľmi populárne a ponúkajú vám možnosť objaviť rôzne druhy flóry a fauny. Domáce zvieratá, ktoré tu môžete nájsť, zahŕňajú gušterov, paviány, zebry, antilopy, šakaly a ďalšie druhy vtákov.

Návštevníci majú tiež možnosť navštíviť Shai Hills, v ktorých sú zahŕňané jeskynné systémy, ako aj kamenné formácie, ktoré sa vyznačujú jedinečnými reliéfmi. Toto miesto je obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi, ktorí ho často využívajú na pikniky a rodinné výlety.

Existuje tiež možnosť prenajať si sprievodcu, ktorý vám pomôže objaviť všetky tajomstvá a zaujímavosti, ktoré táto rezervácia ponúka. Sprievodcovia sú obyvateľmi miestnej komunity a majú hlboký a bohatý pochopenie miestnej histórie a kultúry, čo vám poskytne veľký prínos počas vášho výletu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ghana Shai Hills Resource Reserve, mali by ste sa uistiť, že si vezmete so sebou dostatok vody, slnečnú ochranu a pohodlnú obuv, pretože prechádzky cez rezerváciu môžu byť niekedy náročné.

Návšteva tejto rezervácie vám poskytne unikátnu skúsenosť so zvieratami a prírodou, ktorú možno nie je možné nájsť inde. Je to skvelý spôsob, ako sa priblížiť k prírode a objaviť bohatstvo, ktoré Ghana ponúka.

Ak plánujete cestovať do Ghany, nevynechajte príležitosť navštíviť Ghana Shai Hills Resource Reserve. Budete pozvaní do sveta prírody, kde sa môžete pokochať krásou a pokojom, ktoré toto miesto ponúka. Nezabudnite si zabezpečiť letenku do Accra a vychutnávajte nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré vás čaká v tejto rezervácii.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Shai Hills Resource Reserve


Q: Čo je Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Ghana Shai Hills Resource Reserve je chránený prírodný park v Gane, ktorý chráni vzácne druhy rastlín a zvierat.

Q: Kde sa nachádza Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Ghana Shai Hills Resource Reserve sa nachádza v južnej časti Ghany, v blízkosti mesta Accra.

Q: Aké druhy zvierat môžem vidieť v Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve môžete vidieť napríklad antilopy, paviány, opice, mačky ako aj šelmy.

Q: Aké druhy rastlín môžem vidieť v Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve môžete vidieť množstvo druhov rastlín, napríklad akácie, baobaby, tropické ovocné stromy a palmy.

Q: Môžem sa v Ghana Shai Hills Resource Reserve niekde ubytovať?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve sa momentálne neponúka žiadne ubytovanie pre návštevníkov, ale v blízkom okolí je možné si zarezervovať ubytovanie.

Q: Aké aktivity sa v Ghana Shai Hills Resource Reserve ponúkajú?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve sa ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, napríklad turistické prehliadky, pozorovanie zvierat, trekking a podobne.

Q: Aké sú vstupné poplatky do Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Vstupné do Ghana Shai Hills Resource Reserve pre dospelých stojí 10 ghanských cedií (približne 1,5 eura) a pre deti stojí 5 ghanských cedií (približne 0,75 eura).


Počasie Ghana Shai Hills Resource Reserve


V štáte Ghana sa nachádza jeden z najvýznamnejších zdrojových rezervátov - Ghana Shai Hills Resource Reserve. Tento rezervát zaberá plochu 5 000 hektárov a je domovom mnohých ohrozených druhov zvierat a rastlín.

Počasie v tomto regióne sa líši v závislosti na ročnom období. V období od marca do mája prevláda suché a horúce počasie. Priemerná teplota v tomto období dosahuje 32 °C, čo do značnej miery ovplyvňuje biotop v rezerváte. Mnohé druhy zvierat a rastlín sa musia prispôsobiť takýmto ťažkým podmienkam.

Počas obdobia dažďov, ktoré sa zvyčajne vyskytuje od júna do septembra, sa teplota zníži na priemerných 22 °C. Počas tohto obdobia rezervát zelená a kvitne. Toto obdobie je pre mnohé druhy vtákov a cicavcov najvhodnejšie, pretože závisia od plodov a semien, ktoré sú dostupné.

Aj keď sa v rezerváte vyskytuje množstvo divokej zveri, vrátane antilop, slonov, paviánov a hýb, návštevníci musia byť opatrní. Niektoré z týchto zvierat môžu byť nebezpečné a návštevníci by mali počúvať pokyny parkových strážcov.

Okrem divokej zveri sa v rezerváte nachádza aj množstvo rastlín, najmä stromov a kaktusov. V rezerváte rastú nádherné exempláre baobabu, mangovníkov a južnoamerickej palmy. Mnohé z týchto stromov a kaktusov sú ohrozené.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je teda krásnym a dôležitým biotopom, ktorý slúži ako domov mnohým ohrozeným živočíšnym a rastlinným druhom. Návštevníci môžu vidieť krásne prírodné scenérie a zároveň si užiť jedinečný zážitok, ktorým je stret s divokou zverou v jej prirodzenom prostredí.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky