Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Grécko Atény

Letenka Grécko Atény


Ak máte chuť objaviť krásy histórie a kultúry, potom sa vyberte do Grécka, či presnejšie do jeho hlavného mesta Atén. Toto miesto v sebe ukrýva unikátne pamiatky a architektonické klenoty, ktoré prekrásne ožívajú v neskorých večerných hodinách.

Prečo je pre nás lepšie cestovať do Atén?

Atény sú najväčším mestom Grécka, ich históriou siahajú až do 7. storočia pred Kristom a takisto patrili k najbohatšiemu a najvplyvnejšiemu mestu v staroveku. Atmosféra, ktorá panuje v meste, počas pobytu je prekrásna a užijete si tu, čo veľa turistov pozná iba z učebníc.

Cestou za poznávaním?

Jednou z najdôležitejších atrakcií mesta, je Akropola. Ide o kopček, kde sa nachádza viacero antických budov, ktoré si musíte rozhodne pozrieť. Patrí medzi ne napr. chrám celozemskej bohyne Atény, chrám Nike, a tiež Parthenón.

Ak chcete mať krásny prehľad nad celým mestom, neváhajte navštíviť Lykavittos. Nachádza sa tam kopček, odkiaľ sa vám naskytne úchvatný výhľad.

Čo sa týka obmedzeného času, mali by ste sa vybrať do Národného archeologického múzea. V ňom nájdete množstvo histórie, kde si prehliadnete atenské mince, sochárske diela, či keramiku.

Ak chcete taktiež zažiť nádheru gréckeho včerajška, určite navštívte pláže. Atény síce nemajú množstvo pláží, no tie, ktoré tam sú, sú naozaj krásne. Ak je len troška voľného času, odporúčame sa vydať na pláž Limanakia. Skalnaté pláže si obdivujú ľudia, ktorí majú radi more a všetku jeho bohatú hĺbku.

Ako sa dostať do mesta?

Existuje mnoho spôsobov, ako sa do mesta dostanete, avšak najčastejší spôsob je letom. Cesta je dlhá približne 2 hodiny a 30 minút, cestu si môžete skrátiť vyberaním priamych letov.

Ak sa rozhodnete cestovať z odletovisk bližšie k vám, odporúčame Istanbul, kde pristane mnoho low-cost spoločností. Cena letenky sa pohybuje medzi 80 až 150 eur.

Celkové hodnotenie

Atény patria medzi krásne a prehľadné mesto s bohatou históriou. Tento dôvod by stačil na obdivovanie nádherných kultúrnych pamiatok. Takýto výlet si musíte dopriať. Pobyt v meste si majú nechať naplánovať záujemci o históriu a kultúru.


Ubytovanie Grécko Atény


Atény, hlavné mesto Grécka, ponúka množstvo možností na ubytovanie pre návštevníkov, či už ide o turistov alebo obchodní cestujúcich. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely, je tu niečo pre každého.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z radu luxusných hotelov, ktoré ponúkajú vysokú úroveň pohodlia a služieb. 5-hviezdičkový hotel Grande Bretagne je jedným z najprestížnejších hotelov v Aténach, nachádzajúcim sa priamo na Syntagma námestí. Tento elegantný hotel ponúka nádherné izby s výhľadom na Akropolu a luxusné zariadenia, ako je napríklad wellness centrum a bazén na streche s panoramatickým výhľadom na mesto.

Pre tých, ktorí preferujú viac neformálnu atmosféru a lacnejšie ceny, sú tu k dispozícii aj mnohé hostely a penzióny. Napríklad, Plaka Hotel je malý rodinný hotel nachádzajúci sa v historickom centre mesta. Je známy svojou príjemnou atmosférou, jednoduchými, ale útulnými izbami a výbornou polohou v blízkosti známych pamiatok, ako je Akropola a Monastiraki trh.

Okrem tradičných hotelov a hosteľov, Atény ponúkajú aj niekoľko alternatívnych možností ubytovania, vrátane apartmánov a penziónov. Apartmány sú skvelou voľbou pre rodiny alebo skupiny cestujúcich, ktorí hľadajú viac priestoru a možnosť si pripraviť jedlo sami. Mnohé apartmány sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a majú vybavené kuchyne a ďalšie zariadenia.

Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, v Aténach si určite nájdete vhodné ubytovanie. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely a alternatívne možnosti, mesto ponúka širokú škálu možností pre každého návštevníka.


Počasie Grécko Atény


Grécko a jeho hlavné mesto Atény sú známe svojím príjemným stredomorským podnebím. Svojou polohou na juhu krajiny a blízkym prístupom k Egejskému moru ponúkajú turistom priaznivé teploty a slnečné počasie počas väčšej časti roka.

Atény majú teplé letá so strednými teplotami dosahujúcimi priemerne 29°C v júli a auguste, čo je najteplejší mesiac v roku. Množstvo slnečných dní a minimálna pravdepodobnosť zrážok ju robia ideálnym miestom pre dovolenku pri mori alebo pre objavovanie kultúry a histórie mesta.

Jar a jeseň predstavujú pre Atény obdobie miernych teplôt a príjemného počasia. V apríli a máji dosahujú stredné teploty okolo 20°C a od septembra do októbra je priemerne 24°C. Tieto mesiace sú ideálne pre návštevu dobitých pamätihodností, ako je Parthenón alebo Olympijský štadión.

Aj keď Atény majú zimné obdobie, teploty sa pohybujú okolo 13-15°C. Je možné zažiť aj chladnejšie dni a nocou teploty klesajú na približne 6°C, ale celkovo počasie zostáva stále príjemné. Zima je obdobím s najväčšími zrážkami, ale aj tak sú relatívne malé v porovnaní s inými európskymi destináciami.

Je však potrebné uviesť, že Grécko a Atény sa nachádzajú v oblasti ohrozeného sucha a môžu sa vyskytnúť obdobia s nedostatkom zrážok. Súvisí to s priemerným množstvom zrážok, ktoré sa pohybuje okolo 400 mm ročne. Táto skutočnosť môže mať dopad napríklad na zeleň v meste a na dostupnosť pitnej vody.

V každom prípade, Grécko a Atény majú vďaka svojmu podnebiu vynikajúce podmienky pre turistov a návštevníkov. Priaznivé teploty a slnečné počasie umožňujú vychutnať si dovolenku na pláži, objavovať historické pamiatky alebo si jednoducho užiť mesto a jeho atmosféru.


Dovolenka Grécko Atény


O Grécku sa hovorí ako o perle Stredozemia a nie je sa čomu čudovať. Viac ako 13 miliónov turistov ročne sa rozhodne stráviť svoju dovolenku práve v tejto krajine. Ak sa rozhodujete, kam by ste mali zajazdiť na svoju nasledujúcu dovolenku určite by ste mali mať Grécko na zozname. Tento článok sa bude zameriavať na jedno z najkrajších miest v krajine, Atény.

Atény, hlavné mesto Grécka, predstavujú jedno z najviac známych miest v krajine a sú zdrojom obrovského množstva histórie a kultúry. Je to nepretržitý centrum hrejivého ducha, ktorý pretvára mestskú krajinu, kde antické pamiatky zdobia každý krok a kde je nevyhnutné prechádzať sa okolo každej ulice, aby sme prekonali históriu krajiny. Atény, známe aj ako kolísky demokracie sú miestom, kde sa stretnú dokonalosť architektúry a krása gréckych mytológií.

V Aténach sa nachádza niekoľko významných pamiatok, medzi ktorými nesmú chýbať Akropola a Parthenón. Akropola, ktorá sa nachádza na vrchole kopca nad mestom, ponúka perfektný pozorovateľný bod na celé mesto, a zároveň nám ukazuje, ako boli staroveké mestá postavené v horách. Na Akropole sa nachádza aj Parthenón, najznámejšia stavba v Aténach. Táto stavba bola zhotovená v 5. storočí pred n.l. na počesť bohyne Atény ako ochraniteľky mesta. Je to jedna z najdôležitejších pamiatok antického sveta a samozrejme, že návštevu Parthenónu by ste si nemali nechať ujsť.

V Aténach nájdete aj hory Lykavittos a Filopappou, ktoré sú prirodzenými výhľadovými bodmi na celé mesto. Môžete sa tam dostať pešo, alebo využiť lanovku. Tieto kopce ponúkajú nádherné výhľady na mesto a celé okolie a sú tiež perfektným miestom na piknik.

Okrem toho si môžete užiť tradičnú grécku kuchyňu, ktorá ponúka nekonečné množstvo chutí pre každého gurmána. Grécka kuchyňa je založená na olivovom oleji, zelenine, fiale a ovocí, ktoré sa spracovávajú do rôznych jedál. Okrem toho by ste nemali zabudnúť na tzatziki a gyros, či už ako hlavné jedlo alebo len ako malé občerstvenie.

Atény sú určite jedným z najživších a najdôležitejších miest Grécka. Množstvo antických pamiatok, prirodzených krás a skvelých reštaurácií je len niektorých z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť tento nádherný kút sveta. Takže, ak ste plánovali svoju nasledujúcu dovolenku, Atény našli miesto na vašom zozname - a nehovoríme to len tak!


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Atény


1. Ako sa dostanem z letiska do centra Atén?
- Z letiska je možné sa dostať do centra Atén taxíkom, autobusom alebo metrom. Najpohodlnejšou voľbou je využiť expresný autobus číslo X95, ktorý premáva priamo medzi letiskom a Syntagmom - centrom Atén.

2. Ktoré sú najznámejšie pamiatky v Aténach?
- Medzi najznámejšie pamiatky v Aténach patria Parthenón na vrchu Akropoly, Národné múzeum archeológie, Plaka - historická časť mesta, staroveký Agora a chrám Olympijského Dia.

3. Aké je typické jedlo v Grécku?
- Typické jedlo v Grécku je zväčša založené na čerstvých zeleninových a bylinkových prísadách, s použitím olivového oleja a feta syra. Niektoré z tradičných gréckych jedál sú souvlaki, moussaka, tzatziki a gyros.

4. Aké je vhodné oblečenie pre návštevu Atén?
- Vhodné oblečenie pre návštevu Atén je pohodlné a ľahké oblečenie, najmä počas letných mesiacov. Je vhodné mať so sebou aj klobúk, slnečné okuliare a opaľovací krém, keďže Grécko má horúce letá.

5. Môžem používať eurá v Grécku?
- Áno, Grécko je členom eurozóny, takže používanie eur je v krajine bežné a prijímané vo väčšine obchodov a reštaurácií. Pred cestou je však vždy dobré mať aj niečo hotovosti pre prípad, že by niektoré miesta neprijímali platby kartou.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky