Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Grécko Kos

Počasie Grécko Kos


Grécko Kos je krásna grécka ostrovná destinácia, ktorá sa nachádza v Egejskom mori. Prevažná časť ostrova je suchá a pokrytá kamenistou pôdou, ale na východe ostrova môžete nájsť zelené kopce. Grécko Kos sa môže pochváliť teplým stredomorským podnebím a čistým vzduchom, preto je ideálna destinácia pre turistov, ktorí sa chcú vzdialiť od chladnejšieho počasia v severnej Európe.

Čo očakávať počas vášho pobytu v Grécku Kos?

Letá na Gréckom Kos sú horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 32 stupňov Celzia. V júni až septembri sú teploty prijateľnejšie a pohybuje sa od 27 do 30 ° C. V lete sa na ostrove zriedkavo objaví dážď, takže môžete očakávať slnečné a jasné dni, ktoré môžete stráviť na pláži alebo pri mori.

Jeseň a jar sú o niečo chladnejšie ako leto, s teplotami okolo 20 až 25 stupňov Celzia. V noci môže byť chladnejšie, takže by ste mali mať na pamäti, že by ste mali mať so sebou trochu teplejšie oblečenie. Je však stále dosť tepla a slnečno, aby ste mohli vychutnať svoj pobyt na ostrove.

Ak sa chystáte navštíviť Grécko Kos v zime, môžete sa tešiť na chladnejšie počasie s teplotami pohybujúcimi sa okolo 15 stupňov Celzia. Prší častejšie, takže by ste si mali zobrať so sebou náhradné oblečenie.

V lete sa teplota vody môže pohybovať okolo 25 ° C, čo znamená, že môžete plávať a nadišplvať si akýkoľvek vodný šport počas celého dňa. V zime sa teplota vody výrazne zníži na približne 17 ° C.

Keď sa budete rozhodovať, kedy navštíviť Grécko Kos, mali by ste zvážiť hlavne počasie, ale aj iné faktory, ako sú turistické atrakcie, ceny a množstvo turistov. Grécko Kos je nádhernou destináciou, ktorú sme určite odporúčali navštíviť!


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kos


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o ostrove Kos v Grécku:

1. Ako sa dostanem na ostrov Kos?
Ostrov Kos je prístupný letecky priamo cez medzinárodné letisko v meste Kos. Existujú tiež trajektové spojenia s prístavmi na pevninskom Grécku.

2. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie na ostrove Kos?
Najpopulárnejšími turistickými atrakciami na ostrove Kos sú Asklépio, staroveký liečebný chrám, staroveké ruiny v meste Kéfalos a mesto Kos s jeho archeologickými lokalitami.

3. Kde môžem nájsť najkrajšie pláže na ostrove Kos?
Najkrajšie pláže na ostrove Kos sú pláž Tigaki, pláž Paradise Beach a pláž Kardamena. Sú známe svojimi jemnými, zlatistými pieskovými plážami a príjemným morom.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Kos?
Najlepší čas na návštevu ostrova Kos je na jar a na jeseň, keď je teplota príjemná a menej je turistov. Letné mesiace sú veľmi horúce a plné turistov.

5. Aké aktivitu a športy môžem robiť na ostrove Kos?
Na ostrove Kos môžete vykonávať rôzne vodné športy, ako je potápanie, surfovanie, jachtovanie a pádlovanie na doštičkách. Ostrov je tiež vhodný na pešie túry a cykloturistiku.

6. Aké sú tradičné jedlá a nápoje v Grécku-Kose?
Tradičné jedlá na ostrove Kos zahŕňajú sýte grécke šaláty, tzatziki (cesnakový a jogurtový dip), suflaki (grilované mäso na špajli) a moussaka (vrstvová zapekaná pokrm s baklažánom a mletým mäsom). Medzi tradičné grécke nápoje patria ouzo (silný bylinkový alkohol), retsina (bielo víno s prívlastkom borové ihličky) a frappé (ľadová káva).

Toto je nedávna otázka a odpoveď o Grécku, ostrove Kos. Ak sa zmení situácia alebo existujú aktualizácie, odporúčam skontrolovať aktuálne informácie online alebo kontaktovať miestne cestovné kancelárie.


Dovolenka Grécko Kos


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, čistá azúrová voda, bohatá história a pohostinní ľudia ho robia ideálnym miestom na strávenie letných prázdnin. Medzi všetkými nádhernými ostrovmi v Grécku by sme vám chceli predstaviť jednu veľmi špeciálnu destináciu - ostrov Kos.

Kos je ostrov v Egejskom mori, nachádzajúci sa približne 4 kilometre od tureckého pobrežia. Je to tretí najväčší ostrov v Dodekanézskom súostroví. Kos je známy svojimi krásnymi plážami, jasným modrým morom a bohatou históriou. Je tiež domovom niektorých z najkrajších pamiatok Grécka.

Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Kos, nemôžete vynechať jeho hlavné mesto, rovnako pomenované Kos. Nájdete tu mix moderného a historického charakteru. Môžete si prechádzať uličkami starého mesta, obdivovať antické pamiatky, ako napríklad slávny Asklepion (staroveké liečebné centrum), a užívať si bohatú ponuku reštaurácií, barov a obchodov. Večerný život tu je živý, s množstvom podnikov, kde si môžete vychutnať grécke jedlá a zábavu.

Kos je tiež známy svojimi nádhernými plážami. Pláž Tigaki je jednou z najoblúbenejších. Je to dlhá pláž s bielym pieskom a azúrovou vodou, ideálna na relaxáciu a opaľovanie. Môžete sa tu tiež venovať vodným športom, ako je windsurfing alebo vodné lyžovanie. Pláž Psalidi je tiež veľmi pekná, s čistou vodou a dobre vybavenými zariadeniami, vrátane lehátok a slnečníkov.

Okrem slnenia a pláží má Kos aj mnoho historických pamiatok, ktoré si môžete prezrieť. Jednou z nich je hrad Nerátzia, ktorý sa nachádza v blízkosti starého mesta. Tento stredoveký hrad je považovaný za najdôležitejší hrad v oblasti a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Ďalšou známou pamiatkou je stĺp Hipokratovho plátca, ktorý slúžil ako miesto stretnutia starovekých gréckych vedcov. Na ostrove nájdete aj mnoho starovekých chrámov, ako je chrám Asclepius a chrám Dionysa.

Pre tých, ktorí sa radi vyberú na dobrodružnú cestu mimo hlavného mesta, Kos ponúka aj pekné horské oblasti a prírodné scenérie. Môžete navštíviť vrch Dikeos, najvyššie pohorie na ostrove, a mať z neho úžasné výhľady na celý ostrov. Môžete tiež navštíviť prírodný park Zia, kde nájdete mnoho zelených lúk, obchodíkov a reštaurácií s grilovanými miestnymi dobrotami.

Ostrov Kos je skutočne dokonalým miestom na letné dobrodružstvo. S jeho krásnymi plážami, historickými pamiatkami a pohostinnými ľuďmi vás Grécko pravdepodobne nechá s nezabudnuteľnými dovolenkovými zážitkami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete relaxovať na pláži, objavovať históriu alebo sa vydať na dobrodružnú túru, Kos je miestom, ktoré určite stojí za návštevu.


Letenka Grécko Kos


Kos, jedno z najobľúbenejších gréckych ostrovov v Egejskom mori, je známy svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a kultúrnymi pamiatkami. Mnoho turistov každoročne vyhľadáva túto malú ostrovčeku o veľkosti 290 km².

Ak plánujete navštíviť Kos, pravdepodobne budete hľadať cenovo dostupné letenky. Cestou do Kosu je najjednoduchšie a najrychlejšie cestovať letecky. Na šťastie existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Kosu z rôznych destinácií.

Jednou z možností je vybrať si priame letenky do letiska v Kosu. Mnoho európskych leteckých spoločností, ako napríklad Ryanair, easyJet, Aegean Airlines či TUI Airways, ponúka priame lety z rôznych miest ako Londýn, Amsterdam, Paríž, Berlín alebo Dubaj. Priame lety sú výhodné, pretože nevyžadujú prestupy ani zbytočné meškania.

Ak však nemáte možnosť cestovať priamo do Kosu, nezúfajte. Existujú aj lety s prestupom, ktoré vám umožnia dosiahnuť svoj cieľ. Mnoho leteckých spoločností ponúka tento typ letov s prestupmi v Aténach alebo Stambule. Prestupy môžu byť nevyhnutné, ale takto si môžete vybrať z väčšieho množstva destinácií.

Pri výbere letiska v Grécku, na ktoré priletíte, môžete zvážiť lety na letisko v Aténach a následne sa pripojiť na miestne lety z Atény na letisko v Kosu. Výhody tohto typu letu sú v tom, že môžete stráviť niekoľko dní v Aténach, preskúmať ich kultúru a pamiatky, a potom pokračovať na svoju pravú destináciu.

Ceny leteniek sa líšia v závislosti od vašej lokality, času rezervácie a sezóny, v ktorej cestujete. Ak chcete ušetriť peniaze, odporúča sa rezervovať letenky s dostatočným predstihom a vyhýbať sa cestovaniu v najrušnejších mesiacoch, ako je jul a august.

Okrem kúpy leteniek môžete tiež zvážiť výhody tzv. all-inclusive dovoleniek, ktoré ponúkajú komplexné balíčky obsahujúce letenky, ubytovanie a stravu. Takéto balíčky sú často finančne výhodné a zaberajú vašu starosť o detaily cestovania.

V prípade, že plánujete navštíviť Kos, neexistuje žiadny lepší spôsob, ako cestovať tam ako letecky. Letenky do Grécka sú dostupné a existuje mnoho možností vybrať si najvhodnejšiu leteckú spoločnosť a letiskovú trasu. Nech už sa rozhodnete pre priamy let alebo s prestupom, určite si užijete krásu a pohostinnosť tohto gréckeho ostrova.


Ubytovanie Grécko Kos


Grécko je jedným z najobľúbenejších letných destinácií medzi Európanmi. Jedným z jej klenotov je aj ostrov Kos, ktorý si obľúbili turisti pre jeho krásne pláže, jedinečné pamiatky a príjemnú atmosféru. Ak plánujete cestu na tento ostrov, určite budete potrebovať na stiahnutie ubytovanie. Aké sú teda možnosti ubytovania na Kos a ktoré sú najlepšie?

1. Hotely

Hotely sú určite najviac tradičnou formou ubytovania a tiež najvyhľadávanejšími medzi turistami. V Kos nájdete mnoho luxusných hotelov, ale aj cenovo dostupnejších variantov. Ak si radi užívate luxusné dovolenky a máte dostatok financií, určite by ste mali zvážiť rezerváciu hotela. Pre tých, ktorí majú na mysli rozpočtovú dovolenku, sú dostupné aj cenovo prijateľnejšie hotely.

2. Apartmány

Apartmány sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať niečo medzi súkromným ubytovaním a hotely. Tento typ ubytovania vám umožní užívať si súkromie v okolí susedov, ktorí cestujú rovnako ako vy. Apartmány tiež ponúkajú kuchynku, čo vám umožní variť si jedlá a žiť ako doma.

3. Villas

Ak hľadáte ešte viac súkromia a luxusu, môžete sa rozhodnúť pre prenájom vily. Veľa krásnych vil môžete nájsť na okraji ostrova, obklopených prekrásnou prírodou a krásnym výhľadom. Táto voľba je určite najdrahšou, ale sľubuje maximálny komfort a súkromie.

4. Kempingy

Pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo a cestovanie na základe rozpočtu, sú kempingy skvelou voľbou. Kempingy na Kos sa nachádzajú blízko nádherných pláží a sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a užiť si pobyt v krajine z blízka.

Kos ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa môžu prispôsobiť potrebám a rozpočtu každého turistu. Nech už si vyberiete akékoľvek z nich, určite si užijete pobyt na tomto krásnom ostrove. Talianska atmosféra, čisté more a slnečné pláže sú čakajú na vás na Kos.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky