Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kambodža Koh Thmei

Počasie Kambodža Koh Thmei


Kambodža Koh Thmei patrí medzi obľúbené turistické destinácie v Ázii. Nachádza sa v juhozápadnej časti Kambodže a ponúka návštevníkom krásne pláže, úchvatné pralesy a fascinujúcu kultúru. Čo sa týka počasia, Koh Thmei má tropické a vlhké podnebie, ktoré je zväčša vlhké počas celého roka.

Koh Thmei je celoročne teplé a vlhké, s priemernou teplotou okolo 28 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú marec a apríl, kedy teploty môžu dosahovať až 40 stupňov Celzia. To robí z týchto mesiacov najmenej obľúbené turistické obdobia na ostrove. Najchladnejšie mesiace sú v decembri a januári, kedy teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú tiež obdobím najnižšej vlhkosti a sú ideálne pre návštevu Koh Thmei.

Prakticky celoročne tu môžete očakávať miernu až vyššiu vlhkosť, s priemernou vlhkosťou okolo 75 percent. Najvyššia vlhkosť sa vyskytuje počas letných mesiacov, od mája do októbra. To znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na zvládnutie horúčavy a vyššej vlhkosti a mať so sebou dostatok tekutín.

Kambodža Koh Thmei má dve základné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do apríla, kedy je najmenej zrážok a návštevníci môžu očakávať jasné a slnečné dni. Daždivé obdobie trvá od mája do novembra, kedy sa na ostrove vyskytujú intenzívnejšie zrážky. V tomto období sa návštevníci musia pripraviť na príležitostné búrky, ktoré môžu trvať aj cez niekoľko dní.

V zásade však môžete navštíviť Kambodžu Koh Thmei kedykoľvek v priebehu roka. Ak chcete užiť si slnečné a jasné dni a vyhnúť sa daždivým obdobiam, najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do marca. Ak máte radi dažďový klima, môžete navštíviť ostrov v období od mája do novembra.

Kambodža Koh Thmei je nádherný ostrov so skvelými a jedinečnými prírodnými krásami a návštevníci by mali byť pripravení na horké a vlhké počasie, no určite si tam užijú skvelý relax a vynikajúcu dovolenku.


Dovolenka Kambodža Koh Thmei


Dovolenka na ostrove Koh Thmei v Kambodži ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Tento opustený ostrov má jedinečné prírodné krásy a ponúka možnosť oddychu v nezvyčajnej atmosfére.

Koh Thmei sa nachádza v južnej časti Kambodže a je súčasťou národného parku Ream. Na ostrove domorodci nežijú, je tu iba niekoľko chatrčí pre turistov. Ostrov je obklopený koralovými útesmi a plážami s bielym pieskom. Voda je tu krištáľovo čistá a turisti si môžu vychutnať krásy podmorského sveta. Okrem toho, Koh Thmei je aj miestom, kde sa môžu návštevníci dostať k tajomným džungľam.

Väčšina turistov prichádza na Koh Thmei kvôli jeho krásnym plážam, ktoré sa považujú za jedny z najkrajších v juhovýchodnej Ázii. Pláže sú pokojné a tiché, takže si tu môžete vychutnať odpočinok a relaxáciu v úplnom tichu. Ak sa chcete vybrať na prechádzku, môžete sa vydať na pobrežie a pozorovať miestnu faunu a flóru. Mnoho návštevníkov sa tiež vyberie na potápanie alebo šnorchlovanie, aby si mohli vychutnať krásy podmorského sveta.

Ak máte radi dobrodružstvo, Koh Thmei vám ponúka množstvo rôznych aktivít. Môžete sa tiež vydať na výlet a navštíviť miestne rybárske dediny, prírodné parky alebo chrámy a pagody v okolí. Koh Thmei je tiež vhodné miesto na kajakovanie alebo rybolov.

Dovolenka na Koh Thmei ponúka mnoho príležitostí na odpočinok a relaxáciu v krásnom prostredí. Ostrov ponúka nádherné pláže, tajomné džungle a mnoho iných prírodných krás, ktoré sa budú hlboko vryto vašej pamäti. Môžete sa priblížiť ku kultúre a životnému štýlu miestnych obyvateľov a zároveň si užiť pokoj a ticho daleko od rušného mestského ruchu. Výlet na Koh Thmei je skutočne niečím, čo by ste určite nemali v živote premeškať.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Koh Thmei


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Koh Thmei?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať na ostrov Koh Thmei, je cestovať do Phnom Penhu, hlavného mesta Kambodže, a potom vziať trajekt z Ream National Parku, ktorý je v blízkosti. Trajekty jazdia denne a trvá asi hodinu a pol, aby ste sa dostali na ostrov.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť ostrov Koh Thmei?

Najlepší čas na návštevu ostrova Koh Thmei je v období od novembra do marca, kedy je tam suché obdobie a teploty sú príjemné. V týchto mesiacoch je tiež lepšia šanca na pozorovanie divokej fauny a flóry, pretože je to obdobie migrácie vtákov a iných zvierat.

3. Aké aktivity sú k dispozícii na ostrove Koh Thmei?

Na ostrove Koh Thmei si môžete vychutnať rôzne aktivity vrátane potápania, šnorchlovania, korálových výletov, rybolovu a pozorovania vtákov. Môžete tiež objavovať pláže, prechádzať sa po tropickom pralesu a relaxovať na jednej z mnohých odľahlých pláží.

4. Mohli by ste mi odporučiť nejaké ubytovanie na ostrove Koh Thmei?

Na ostrove Koh Thmei sa nachádza jedno ekologické stredisko s názvom Koh Thmei Resort, ktoré poskytuje ubytovanie v komfortných bungalovoch a bola navrhnutá tak, aby minimalizovala dopad na životné prostredie. Toto stredisko je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokoj a blízkosť k prírode.

5. Aké sú niektoré zaujímavosti a atrakcie v blízkosti ostrova Koh Thmei?

V blízkosti ostrova Koh Thmei sa nachádza Ream National Park, ktorý ponúka množstvo možností na turistiku, šnorchlovanie a pozorovanie divokých zvierat. Ďalšou zaujímavou atrakciou v blízkosti je ústie rieky Tatai, kde si môžete vychutnať plavbu loďou cez nádhernú prírodu a pozorovať stromy prekážajúce pri smere prúdu.

6. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá, s ktorými by som mal na ostrove Koh Thmei rátať?

Na ostrove Koh Thmei platiť niekoľko obmedzení a pravidiel na ochranu životného prostredia. Je dôležité rešpektovať prírodu a neznečisťovať prostredie. Tiež nie je dovolené loviť žiadne morské živočíchy bez povolenia. Je tiež dôležité dodržiavať pokyny a instrukcie miestnych autorít a personálu ubytovacích zariadení.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o ostrove Koh Thmei v Kambodži. V prípade ďalších otázok sa odporúča kontaktovať miestne cestovné agentúry alebo ubytovacie zariadenia.


Ubytovanie Kambodža Koh Thmei


Ak hľadáte jedinečné a unikátne miesto na dovolenku, Kambodža Koh Thmei je ideálnym miestom pre vás. Tento ostrov ležiaci na juhu Kambodže ponúka nádherné prírodné scenérie a pokojnú atmosféru, čo je dokonalá kombinácia pre relaxáciu a oddych.

Koh Thmei je chráneným a nedotknutým ostrovom, kde sa nachádza národný park Ream. To znamená, že množstvo vody a rastlinstva je zachované v ich prirodzenom stave, čo poskytuje príležitosti na skvelé dobrodružstvá a pozorovanie divočiny. Ostrov je pokrytý bujnými pralesmi, ktoré sú domovom pre mnohé druhy vzácnych vtákov, rýb a iných morských živočíchov.

Na ostrove môžete nájsť rôzne možnosti ubytovania. Jednou z variant je stánok priamo na pláži, čo vám umožní vychutnať si úžasný výhľad na oceán a prístup k pláži kedykoľvek sa vám zachce. Tieto stánky sú uzavreté v bambusových kolibách, ktoré sa zladia s prírodným prostredím. Tí, ktorí preferujú väčší komfort, budú potešení z moderných hotelových izieb s klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou.

Ostrov Koh Thmei ponúka aj mnoho aktivít, ktoré oživia váš pobyt. Môžete si vypožičať kajak a objaviť okolité ostrovy, ktoré sú dokonalými miestami na záhradenie sa alebo šnorchlovanie v krásnom korálovom útese. Miestne výlety vám dajú možnosť spoznať autentickú kambodžskú kultúru a navštíviť malé rybárske dedinky. Taktiež je tu možnosť si prenajať bicykel a preskúmať tajomstvá ostrova na vlastnú päsť.

Koh Thmei je známy aj svojou chutnou kuchyňou. Mäso a čerstvé morské plody sú základom miestnych jedál. Okrem toho môžete ochutnať tradičné kambodžské pokrmy, ako napríklad amok (rybí kari), kuy teav (rýże s cestovinami) alebo somlar machu (morská ryba s kyslou omáčkou). Nezabudnite ochutnať aj miestny rum, ktorý je obľúbeným nápojom na ostrove.

Ak hľadáte miesto na oddych, vzdialené od civilizácie a kde môžete skutočne načerpať energiu, Koh Thmei je ideálne miesto. Môžete sa tým doprezerať na jedinečnú prírodne krásy, sústrediť sa na sebe, relaxovať na pláži a vychutnávať si autentickú kambodžskú kultúru.


Letenka Kambodža Koh Thmei


Kambodža je fascinujúca krajina plná histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí slávne mesto Siem Reap s jeho kráľovským palácom a nádhernými chrámami Angkor Wat. Avšak, mnoho turistov už odhalilo tajomstvá Kambodže a objavilo jej nádherné pobrežie.

Jednou z najkrajších plážových destinácií v Kambodži je ostrov Koh Thmei. Aby ste sa sem dostali, je ideálne zvoliť letenku do hlavného mesta Phnom Penh. Môžete si vybrať z mnohých medzinárodných leteckých spoločností a let trvá zvyčajne niekoľko hodín, v závislosti od vašej polohy.

Po prílete do Phnom Penhu môžete pokračovať v ceste do Sihanoukvillu, ktorý je výchozím bodom pre výlety na ostrov Koh Thmei. Ak ste na tom s časom lepšie, môžete sa rozhodnúť pre miestny autobus alebo súkromné vozidlo, ktoré vás dovezie až k prístavu.

Cesta lodou z prístavu Sihanoukville trvá približne dve hodiny. Výhodou tohto miesta je, že je stále relatívne neznáme turistom, čo znamená, že sa môžete tešiť na čarovné a pokojné prostredie. Ostrov Koh Thmei je známy pre svoje nedotknuté pláže, ktoré sú obklopené jemným bielym pieskom a azúrovou vodou.

Okrem slnečných kúpeľov a relaxu na pláži, ponúka tento ostrov aj bohatú faunu a flóru. Atmosféra je tu čistá a nenarušená turistickým ruchom, čo vám umožňuje skutočný útek z každodenného zhonu a stresu.

Môžete si tiež vychutnať prieskum korálových útesov počas potápania alebo šnorchlovania. Voda je krásne čistá, s bohatým množstvom exotických rýb a iných morských tvorov. Ak ste dobrodružne založení, môžete si prenajať kajak a objaviť okolité malé lagúny a mangrovníky.

Ostrov Koh Thmei je tiež domovom pre množstvo vzácnych vtákov a iných zvierat, preto by ste mali venovať čas prechádzke po ostrove a objavovaniu jeho divokej prírody. Môžete sa tiež zúčastniť nocnej prechádzky a pozorovať žiabre, ktoré svietia v temných lesoch.

Ak hľadáte úplný únik od rušného života a chcete spoznať čarovnú stránku Kambodže, letenka do Kambodže Koh Thmei je ideálnou voľbou. Prírodná krása a pokojná atmosféra vám pomôžu oddýchnuť a znovu objaviť sám seba. Takže neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku na tento malý, nezabudnuteľný ostrov.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky