Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kanada Edmonton

Počasie Kanada Edmonton


Kanada je obrovská krajina s množstvom rôznych klimatických zón. Počasie v Kanade môže byť extrémne, pretože sa nachádza na severe severnej pologuli, čo znamená chladnejšie podnebie a množstvo snehu. V severnej časti Kanady, ako je Arktída a Yukon, môže teplota klesnúť až na -40°C.

Na druhej strane, v oblasti Vancouveru, Victoria, Okanagan a iných častiach južnej Britskej Kolumbii, panuje celoročne vlhké, mierne a priaznivé podnebie vo väčšine roka. Zima je tu teplá s veľmi málo snehu, najviac zostane na horách a vysokých polohách.

Avšak, ak sa pozrieme do vnútrozemia Kanady, kde sa nachádza mesto Edmonton, môže byť tam zima dosť nepríjemná. Edmonton leží na rovnakom zemepisnom pásme ako Moskva, Oslo a Stockholm, takže zima tam môže trvať až 7 mesiacov v roku, od októbra do apríla. Teploty môžu klesnúť až na -30 °C, vrátane silného vetra, ktorým je mesto známe, čo zvyšuje pocit zimy.

Ale v lete, keď sa počasie zlepšuje, teploty sa v Edmonton môžu pohybovať od 20 °C počas dňa až do chladnejších 5 - 10°C v noci. Mesto má veľa slnečných dní a letné mesiace sú stále dostatočne dlhé na to, aby si ľudia mohli užiť vonkajšie aktivity.

Zrážky v Edmonton sa pohybujú okolo 48 centimetrov ročne. Vetšina zrážok padá v lete, keď dochádza k búrkam a zrážkam. Okrem toho je mesto známe aj pre chladné a suché zimy, s veľmi málo zrážkami v zimných mesiacoch.

Ľudia v Edmontone sa rozhodne musia pripraviť na zimu a byť pripravení na extrémne podmienky. Môžu si však užívať krásne, príjemné a teplé letá v tomto meste.

Celkovo, počasie v Edmonton môže byť prekvapujúco extrémne, preto je dôležité, aby sa ľudia pripravovali na zmieny počasia počas celého roka. S dostatočnou opatrnosťou a starostlivosťou však ľudia v tomto meste môžu užívať krásne dni počasia, bez ohľadu na ročné obdobia.


Dovolenka Kanada Edmonton


Kanada je obľúbenou destináciou pre mnohých cestovateľov z celého sveta. Medzi krajiny, ktoré si zaslúžia návštevu, patrí aj Edmonton - hlavné mesto provincie Alberta. Môže sa pochváliť nádhernou prírodou, bohatou kultúrou a množstvom atrakcií, čo ju robí perfektným miestom pre nezabudnuteľnú dovolenku.

Prvou zastávkou v Edmontone by malo byť jeho slávne dedičstvo prírody: Národný park Jasper. Nachádza sa len niekoľko hodín jazdy autom od mesta a ponúka úchvatné hory, jazerá a divokú zver. Turisti tu môžu vyskúšať rôzne outdoorové aktivity, ako je turistika, cyklistika a rybolov. Národný park Jasper je známy tiež svojou bohatou faunou, takže príležitosť na pozorovanie divých živočíchov určite nezmeškajte.

Po návrate do mesta by ste mali navštíviť West Edmonton Mall, najväčšie obchodné centrum v Severnej Amerike. Má viac ako 800 obchodov, viac ako 100 reštaurácií a bezpočet zábavných atrakcií, ako je napríklad obrovské vodné parky, kúpalisko so žralokmi a klzisko na ľadu. Pre tých, ktorí majú radi nákupy, je tu bohatý sortiment odevov, elektroniky a mnoho ďalších produktov, čo robí z nákupov jedinečný zážitok.

Potom by ste nemali vynechať navštíviť Fort Edmonton Park - múzeum pod holým nebom, ktoré vám umožní spoznať históriu Alberty. Tu môžete obdivovať a prejsť si historické budovy a dediny z 19. a 20. storočia. K dispozícii je aj mnoho interaktívnych aktivít, ako je výroba tradičného pečiva alebo jazda na koči. Pre tých, ktorí sú zvedaví na minulosť a kultúru, bude tento park absolútne fascinujúci.

Ak máte radi umenie, nevynechajte Galériu umenia v Edmontone. Ponúka veľkolepé zbierky moderného a súčasného umenia z Kanady a zahraničia. Vo vnútri galérie nájdete diela zaoberajúce sa rôznymi tématami a štýlmi, ktoré vás určite nadchnú. Galéria umenia v Edmontone predstavuje dôležitú súčasť miestnej kultúry a kultúrneho života mesta.

Okrem toho Edmonton ponúka aj bohatú kulinársku scénu s množstvom reštaurácií ponúkajúcich jedlá z rôznych častí sveta. Vyskúšajte miestne špeciality Alberta Beef alebo sa zahrejte v tradičných pivovaroch slávnych svojimi úžasnými druhmi piva.

Počas svojej dovolenky by ste nemali zabudnúť navštíviť ani niektoré z večerných podujatí, ktoré sa v Edmontone pravidelne konajú. Tu môžete zažiť čo najlepšiu živú hudbu, divadlo a dokonca aj profesionálny šport. Edmonton je známy svojou vášňou pre hokej, takže určite choďte na miestny hokejový zápas a zažite atmosféru pravej kanadskej zábavy.

Dovolenka v Edmontone ponúka bohatý zážitok pre každého cestovateľa. Od krás prírody až po kultúrnu scénu a zábavu - toto mesto má naozaj čo ponúknuť. Nech už je váš záujem zameraný na prírodu, históriu, umenie alebo jedlo, Edmonton vás určite nesklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Edmonton


1. Aké je počasie v Edmontone?
- V Edmontone sa vyskytujú všetky ročné obdobia. Letá sú zvyčajne teplé a suché, s priemernou teplotou okolo 20°C. Zimy sú chladné, so snežením a priemernou teplotou okolo -10°C.

2. Ako sa dostanem z letiska do centra mesta?
- Z Medzinárodného letiska Edmontona sa môžete dostať do centra mesta autobusom, taxíkom alebo špeciálnym vlakom SkyShuttle. Cesta trvá zhruba 30 - 45 minút.

3. Kde sa dá ubytovať v Edmontone?
- V Edmontone nájdete širokú ponuku ubytovania, vrátane hotelov, motels, apartmánov a hosteľov. Populárne oblasti na ubytovanie sú centrum mesta, West Edmonton Mall a blízkosť univerzít.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Edmontone?
- Medzi hlavné atrakcie v Edmontone patrí West Edmonton Mall, najväčšie nákupné centrum v Severnej Amerike, Fort Edmonton Park, kde si môžete vychutnať históriu mesta, a početné múzeá, ako napríklad Royal Alberta Museum a Art Gallery of Alberta.

5. Aký je časový posun v Edmontone?
- Edmonton sa nachádza v horskom časovom pásme, čo znamená, že je o 7 hodín za súčasným stredoeurópskym časom.

6. Aké letiská sú najbližšie k Edmontone?
- Okrem Medzinárodného letiska Edmontona sa v okolí nachádza niekoľko menších letísk, ako napríklad letisko Calgary alebo letisko Vancouver, ktoré sú vzdialené asi 3 hodiny lietania.

7. Ako sa dostať z Edmontona do Banffu?
- Z Edmontona sa do Banffu môžete dostať autom, autobusom alebo vlakom. Cesta trvá zhruba 3-4 hodiny autom, 5-6 hodín autobusom a 8-9 hodín vlakom.

8. Kedy je najlepší čas navštíviť Edmonton?
- Najlepší čas na návštevu Edmontona je v lete, keď je príjemné počasie a mnoho podujatí a festivalov sa koná počas letných mesiacov.

9. Aké potraviny sú typické pre kanadskú kuchyňu?
- V Kanade sú veľmi populárne pečené mäso, poutine (smažené hranolky s masovou omáčkou a syrom) a mnoho rôznych druhov ovocných koláčov a dezertov.

10. Aké rozšírené outdoorové aktivity je možné v Edmontone robiť?
- V Edmontone je možné robiť množstvo outdoorových aktivít, ako napríklad turistiku a cyklistiku v rôznych národných parkoch, rybolov na riekach a jazerách, a v zime lyžovanie a snowboarding v blízkych horských strediskách.


Letenka Kanada Edmonton


Článok: Letenka do Edmonton, Kanada - Skvosty v srdci Alberty

Ak sa tešíte na nezabudnuteľnú dovolenku v Kanade, mesto Edmonton je pre vás skvelou voľbou. Svojou bohatou kultúrou, prírodnou krásou a množstvom atrakcií ponúka nespočetné možnosti na objavovanie.

Aby ste sa dostali do tohto úžasného mesta v srdci provincie Alberta, potrebujete letenku do Edmontonu. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tejto destinácie, čo poskytuje väčšiu flexibilitu a pohodlie pri výbere toho najlepšieho termínu a letu.

Po prílete do Edmontonu sa môžete tešiť na množstvo skvostov, ktoré mesto ponúka. Jedným z najznámejších miest na návštevu je West Edmonton Mall, najväčšie nákupné centrum v Severnej Amerike. Toto ohromujúce nákupné centrum nie je len miestom na nákupy, ale ponúka aj množstvo zábavy pre všetkých. S vodným parkom, mini golfom, krytou stolnou hrou, kúzaním a ďalšími atrakciami, sa tu isto nudiť nebudete.

Ďalšou nevyhnutnou zastávkou v Edmontonu je River Valley Park System. S rozlohou 22 000 hektárov je to najväčší mestský park v Severnej Amerike a ponúka nádhernú prírodu na prechádzky, bicyklovanie a pikniky. Miesto je obklopené riekou North Saskatchewan, kde si môžete vychutnať krásne scenérie a relaxovať v prírodnom prostredí.

Pre milovníkov kultúry a histórie je voľbou prechádzka po histórickej štvrti Strathcona, ktorá je domovom mnohých umeleckých galérií, butikov, reštaurácií a divadiel. Toto živé miesto ponúka pohľad do minulosti a ožíva cez rôzne umelecké prejavy a kultúrne podujatia.

A ak ste fanúšikom životného prostredia, nenechajte si ujsť návštevu Biodôme projekcie North Saskatchewan River Valley. Tento plán je zameraný na obnovu a zlepšovanie riečnej doliny v snahe ochrániť a zachovať unikátnu faunu a flóru v regióne. Môžete si vychutnať prechádzku po spektakulárne upravených cestách a uvidíte množstvo vtákov, zvierat a rastlín.

Edmonton tiež ponúka množstvo festivalov počas celej roka. Najznámejším z nich je Edmonton Folk Music Festival, kde sa stretávajú hudobné talenty z celého sveta. Festival trvá päť dní a je skvelou príležitosťou na počúvanie hudby, tancovanie a spoznávanie kultúrnej rozmanitosti.

Letenka do Edmontonu otvára dvere k objavovaniu úžasných skvostov celej provincie Alberta. Nech už sa rozhodnete pre nákupy, prírodu, historické miesta alebo hudbu, toto mesto vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vzácne spomienky.

Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Edmontonu, aby ste si mohli užiť všetky skvosty tohto úžasného kanadského mesta a jeho okolia.


Ubytovanie Kanada Edmonton


Kanada je krásna a veľká krajina plná prírody a miest s bohatou históriou. Ktoré mesto ale môžeš navštíviť na svojich cestách? Jednou z možností je Edmonton v provincii Alberta. Ak sa náhodou rozhodneš navštíviť toto mesto, ponúka ti aj niekoľko možností ubytovania.

Ak chceš zostať v centre mesta, máš na výber z rôznych hotelov. Jedným z týchto hotelov je napríklad Fairmont Hotel. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie a nachádza sa priamo v centre mesta. K dispozícii je tu kaviareň, reštaurácia a fitnesscentrum.

Ak by si radšej zostal v blízkosti centrálneho regionálneho parku River Valley Park, zvoľ si napríklad ubytovanie v hoteli Westin Edmonton. Tento hotel ponúka priestorné izby a klimatizáciou riadené izby sú vybavené televízorom, rádiom a kávovarom. Okrem toho je k dispozícii služba pokojových služieb a v hoteli Westin nájdeš aj reštauráciu a bar.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo prijateľnejšie možnosti, ponúka mesto Edmonton aj niekoľko hostels. Jedným z týchto hostels je napríklad HI Edmonton. Tento hostel ponúka spoločné izby s pohodlnými posteľami a zdieľanými kúpeľňami. Hostel má aj kuchyňu a spoločenskú miestnosť s televíziou.

Ak hľadáš ubytovanie blízko letiska, môžeš sa ubytovať v Hôtelu Renaissance Edmonton Airport Hotel. Tento hotel sa nachádza priamo pri letisku a ponúka moderné a elegantné ubytovanie. K dispozícii tu sú takisto kaviareň, reštaurácia a bar.

V Edmonton nájdeš teda rôzne možnosti ubytovania. Ideálne je zvoliť také, ktoré najviac vyhovuje tvojim potrebám, očakávaniam a peňaženke. Ubytovanie Harmoniga a všetky hotelove ponuky na západe Kanady.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky