Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Keňa Shimba Hills National Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Shimba Hills National Reserve


1. Čo je Shimba Hills National Reserve?
Shimba Hills National Reserve je chránená oblasť v Keni, ktorá sa nachádza v pohorí Shimba Hills na juhu krajiny.

2. Ako sa dostanem do Shimba Hills National Reserve?
Reservát sa nachádza približne 33 km od mesta Mombasa a doprava je možná prostredníctvom áut, taxíkov alebo organizovaných výletov.

3. Aké zvieratá môžem očakávať vidieť v Shimba Hills National Reserve?
V rezervácii sa nachádza bohatá divoká faunia vrátane slonov, búfalov, žiráf, antilop, opíc a rôznych druhov vtákov.

4. Aké sú aktivity, ktoré môžem podnikať v rezervácii?
V rezervácii je možné podnikať prechádzky po prírode, sledovať divoké zvieratá, pikniky, rybolov a návštevu vodopádu Sheldrick Falls.

5. Aké je vstupné do Shimba Hills National Reserve?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od miesta a štatútu návštevníka. Pre miestnych obyvateľov je vstupný poplatok nižší ako pre zahraničných návštevníkov.

6. Kedy je najlepší čas navštíviť rezerváciu?
Najlepším časom na návštevu Shimba Hills National Reserve je počas suchého obdobia medzi decembrom a marcom, keď sa koncentruje veľa divokých zvierat pri vodných zdrojoch.

7. Je možné v rezervácii stráviť noc?
Áno, v Shimba Hills National Reserve sú k dispozícii kempy a ubytovanie pre návštevníkov, ktorí si prajú zostať na noc a skúsiť nočné safari.

8. Je potrebné si zobrať občerstvenie alebo sú v rezervácii reštaurácie?
Rezervácia nemá vlastné reštaurácie, takže je odporúčané si priniesť občerstvenie a vodu. Niektoré hotely však v rezervácii ponúkajú stravovanie pre svojich hostí.

9. Je v rezervácii povolené kúpanie sa v riekach alebo jazerách?
Nie je povolené kúpanie sa v riekach alebo jazerách v rezervácii, pretože niektoré z nich môžu byť obývané krokodílmi a hipopótami.

10. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v okolí Shimba Hills National Reserve?
V blízkosti rezervácie je možné navštíviť pláže v Mombase, národný park Tsavo East, historické mesto Gedi a iné turistické atrakcie.


Počasie Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je známa svojou pestrým prírodou a rozmanitosťou biodiverzity. Je domovom niekoľkých národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky z divokej fauny a flóry.

Medzi tieto národné parky patrí aj Shimba Hills National Reserve. Nachádza sa na juhovýchode Keňy, asi 33 kilometrov južne od mesta Mombasa. Tento národný park je jedným z najmenších v krajine, ale napriek tomu ponúka úžasné prírodné scenérie a vzácne druhy zvierat.

Jednou z najzaujímavejších vecí na Shimba Hills National Reserve je jeho mikroklíma. Vďaka svojej nadmorskej výške a blízkosti oceánu tu panuje pomerne chladnejšie počasie a relatívne vysoká vlhkosť vzduchu. Tento kontrast medzi teplotou a vlhkosťou vytvára ideálne podmienky pre rast bujnej vegetácie a množstvo vodopádov, ktoré sú charakteristické pre tento národný park.

Shimba Hills National Reserve je domovom pre množstvo vzácnych druhov rastlín a zvierat. Medzi najznámejšie patrí vzácna rastlina nesmrteľník (Encephalartos cycadifolius), ktorá patrí medzi najohrozenejšie druhy na svete. Okrem toho tu nájdeme aj rôzne druhy zvierat, ako sú leopardy, antilopy, zebry, guľdáče a mnoho druhov vtákov.

Počas návštevy Shimba Hills National Reserve nebudete sklamaní, čo sa týka počasia. Letné mesiace od decembra do marca sú veľmi horúce a vlhké s priemernou maximálnou teplotou okolo 30 až 33 ° C. Zimné mesiace od júna do septembra sú teplejšie a suchšie s teplotami okolo 25 až 28 ° C. Obdobie dažďov trvá od apríla do mája a od októbra do novembra a počas tejto doby môžete očakávať pravidelné, ale krátke priebežné dažde.

Ak sa chystáte navštíviť Shimba Hills National Reserve, nezabudnite si pripraviť vhodnú výbavu. Myslite na slnečné ochranné prostriedky, suché a pohodlné oblečenie, dobre poskytovanú obuv a nezabudnite ani na repelent proti hmyzu.

Návšteva Shimba Hills National Reserve je skutočným dobrodružstvom do jedného z najkrajších kúskov prírody v Keňi. Nech už ste milovníkom prírody, fotografov alebo dobrodruhov, toto miesto ponúka neopakovateľné zážitky v podobe úchvatných výhľadov, vzácnych zvierat a fascinujúcej flóry. Bez ohľadu na ročné obdobie, Keňa Shimba Hills National Reserve vám ukáže, že je to jedno z najúžasnejších miest na zemi.


Letenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je známa po celom svete svojou ohromujúcou prírodou a Shimba Hills National Reserve určite nie je výnimkou. Táto rezervácia sa nachádza na juhu krajiny a chorí svojou rozmanitou flórou a faunou. Ak sa chystáte navštíviť Keňu a hľadáte miesto, kde by ste si mohli spraviť krásnu prechádzku a užívať si pohľady na zvieratá v ich prírodnom prostredí, letenka do Shimba Hills National Reserve by mohla byť tou správnou voľbou.

Keby ste sa rozhodli pre túto destináciu, mali by ste sa pozrieť na letenky tam, kde vám možno bude ponúknutá prvotriedna služba a vybavenie. Existuje mnoho spoločností, ktoré vám ponúknu úplnú službu od príletu až po odlet vrátane ubytovania a stravy, transferov, ale aj zájazdov a safari. Niektoré z týchto spoločností dokonca umožňujú návštevu viacerých miest v Keňa, čo vám umožní vidieť mnoho z jej najkrajších zákutí.

Rezervácia Shimba Hills National ponúka množstvo aktivít, ktoré vás zabavia po celý deň. Môžete sa vydať na prehliadku zvierat a pozorovať ich v ich prírodnom prostredí, alebo sa prejsť po niektorých z označených turistických trás a obdivovať nádherný výhľad na krajinu. Ak túžite po niečom trochu adrenalínovejšom, môžete sa vydať na prechádzku po stromových korunách alebo si skočiť vysoko nad zemou na štvorkolesovom športe.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Keňy, nie je v rámci Shimba Hills National Reserve lepšie miesto nájsť. Budete mať možnosť navštíviť miestne dediny a vidieť, ako sa žije miestnym obyvateľom. Taktiež môžete obdivovať miestne tance a rituály a poznať históriu regiónu.

Keby ste sa rozhodli pre letenku do Shimba Hills National Reserve, mali by ste sa tiež pozrieť na možnosti ubytovania. Existuje mnoho lodžii a kempov v oblasti, ktoré vám ponúknu pohodlné a luxusné ubytovanie. Niektoré z nich ponúkajú tiež stravu a aktivitu, takže môžete mať všetko pod jednou strechou.

Navštívenie Keňy a Shimba Hills National Reserve je určite nezabudnuteľný zážitok. Ak sa chcete vydať na dobrodružstvo a počas neho vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, vidieť nádherný výhľad na krajinu alebo sa ponoriť do zaujímavej histórie a kultúry, letenka do Shimba Hills National Reserve by mohla byť presne to, čo hľadáte. Tak neváhajte a vyrazte na túto neuveriteľnú cestu už dnes!


Dovolenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve je jedným z najkrajších národných rezervácií v Keňa a ponúka turistom úžasné možnosti na objavovanie prírody, divokých zvierat a dobrodružstvo. Nachádza sa v pohorí Shimba Hills, len 33 kilometrov od mesta Mombasa, čo z neho robí ideálnu destináciu pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam a chcú sa pohybovať v blízkosti prírody.

Rezervácia Shimba Hills je známa pre svoje pestré ekosystémy a vzácne druhy zvierat a rastlín. Najznámejším druhom je pavián žltoočelý, ktorý je endemický pre túto oblasť. Okrem paviánov si môžete všimnúť aj slony, antilopy, girafy a ďalšie druhy vtákov a zvierat. Rezervácia je tiež domovom pre viac ako 50 druhov motýľov, ktoré robia z Shimba Hills ideálne miesto pre ich pozorovanie.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, rezervácia Shimba Hills ponúka niekoľko turistických trás, ktoré viedu k rôznym atrakciám. Najznámejšou z nich je cesta k vodopádu Sheldrick Falls. Táto trasa je stredne náročná a zároveň vám poskytne úchvatný výhľad na okolitú prírodu. Na konci cesty je vodopád, kde sa môžete osviežiť v jeho jasnej vode.

Ďalšou zaujímavosťou je pohorie Marungu, ktorého vrchol je známy ako vyhliadka na celú rezerváciu. Na tejto vyhliadke si môžete vychutnať panoramatický výhľad na okolitú krajinu a obdivovať krásu prírody v jej plnej glórii. Ak máte radi fotografovanie, určite si vezmite so sebou fotoaparát, pretože tu nájdete nekonečné množstvo fotogenických miest.

Pre tých, ktorí chcú prespať v blízkosti prírody, rezervácia Shimba Hills ponúka niekoľko možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, kempmi alebo chatkami v stredisku, kde budete mať možnosť stráviť noc pod hviezdnou oblohou. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, budete mať príležitosť zažiť jedinečnú atmosféru a zrejmý pokoj, aký ponúka iba príroda.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva, prírody a úžasných výhľadov, rezervácia Shimba Hills National Reserve v Keňa je pre vás tou správnou voľbou. Nech už sa rozhodnete zdolať turistické trasy, obdivovať vzácne druhy zvierat, alebo len relaxovať v blízkosti prírody, toto miesto vám poskytne nezabudnuteľný zážitok. Rezervácia Shimba Hills je pravdepodobne jedným z najkrajších skrytých pokladov, ktoré Keňa ponúka, a môžete si byť istí, že vaša dovolenka v tejto oblasti bude plná zábavy a objavovania.


Ubytovanie Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve sa nachádza na juhu Keni v blízkosti miesta, kde sa stretávajú najznámejšie miesta pre turistov, Diani Beach a Mombasa. Toto národné rezervát sa nachádza na kopci s výškou približne 450 metrov nad morom, a ponúka ohromujúce výhľady na okolitý kraj.

Ak hľadáte ubytovanie v týchto kľudných a zelených kopcoch, môžete si vybrať z niekoľkých možností. Jednou z najpopulárnejších možností je ubytovanie v Kempinski Hotel v rezerváte. Táto luxusná možnosť ponúka jeden z najlepších pohľadov na okolitý kraj a je ideálna pre tých, ktorí hľadajú komfort a pohodlie.

Ak hľadáte niečo klasické a tradičné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v Shimba Hills Lodge, ktorý sa nachádza priamo v rezerváte a ponúka fascinujúcu skúsenosť s life safari na blízku vzdialenosť zvierat ako je napr. gazely, antilopy, kŕdele slonov, lemur, gepard a iní.

Ak hľadáte niečo viac priateľské pre rozpočet, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v Chale Island. Toto miesto ponúka chatky a bungalovy, ktoré sú umiestnené v tesnej blízkosti pláže. Ubytovanie tu zahŕňa vstup do chráneného mora a možnosti plachtenia na miestnom jachte.

Ak ste milovníkmi prírody, alebo závislý na dobrodružstve, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v stanoch. Existujú špeciálne kempy, ktoré poskytujú stanové aktivity ako aj odpočinkovú zónu pre turistov. Zahrnuje to aj nocľah v stanoch, výlety na pár dni s cieľom vidieť zvieratá, alebo prehliadku národného parku.

Nakoniec, ak hľadáte niečo skromné a skutočne v kontakte s prírodou, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v malých a klasických hoteloch v okolí. Tieto miesta špecifikujú sa s klasickým alebo historickým dizajnom a nachádzajú sa v blízkosti mnohých turistických atrakcií ako napr. tzv. Vodopády Maragoli alebo pôvodné múzeum človeka Margaret Mead Library.

Celkovo, Shimba Hills National Reserve ponúka množstvo ubytovacích možností pre každého typu turistu. Toto miesto sa považuje za miesto s jedinečnou krásou a zbieraním zážitkov. Nezáleží na tom, aký typ turistu ste, v Shimba Hills National Reserve určite nájdete niečo, čo uspokojí vaše potreby.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky