Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Havana, hlavné mesto Kuby, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Jedným z najdôležitejších a najnavštevovanejších miest v Havane je Plaza de la Catedral, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou tohto fascinujúceho mesta.

Plaza de la Catedral sa nachádza v srdečnej časti koloniálnej časti Havany a je obklopené šarmantnými historickými budovami. Táto nádherná námestie je domovom niektorých z najznámejších pamiatok a atrakcií, ktoré Havana ponúka.

Hlavnou dominantou námestia je katedrála Nuestra Señora de la Concepción, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších koloniálnych katedrál na celom Karibskom ostrove. Jej impozantná fasáda s detailnými sochami a kamennými reliéfmi je zaistenie toho, že návštevníci budú ohromení už z diaľky.

Vstup do katedrály je zdobený množstvom historických artefaktov, soch a nádhernými nástennými maľbami, ktoré odrážajú kultúru a duchovný význam tohto miesta. Návštevníci môžu preniknúť do histórie Kuby a užiť si nádhernú architektúru tohto cirkevného diela.

Okrem katedrály môžete na tomto námestí obdivovať aj Palacio del Conde de Lombillo. Táto budova je znamenitým príkladom koloniálnej architektúry a dnes slúži ako múzeum s veľkou zbierkou umenia a históriou Kuby. Prechádzka jej nádhernými miestnosťami je ako cesta do minulosti, ktorá vám umožní bližšie spoznať históriu a kultúru Kuby.

Ďalšou jedinečnou atrakciou na Plaza de la Catedral je La Bodeguita del Medio, slávna reštaurácia a bar známa svojimi chutnými kubánskymi koktailmi a živou hudbou. Táto reštaurácia je považovaná za významné miesto, kde sa stretávali slávne osobnosti ako Ernest Hemingway. Môžete si tu vychutnať autentické jedlá Kuby a zároveň si vychutnať atmosféru tohto miesta plného histórie a kultúry.

Plaza de la Catedral je miesto, kde môžete zažiť nádherný mix histórie, architektúry, kubánskej kultúry a chuťových zážitkov. Prechádzka po tomto námestí je ako cesta do minulosti, ktorá vám umožní objaviť odkaz minulosti a súčasnosti Kuby.

Ak cestujete do Havany, návšteva Plaza de la Catedral je rozhodne nevyhnutnou zastávkou. Toto námestie vám ponúka jedinečný pohľad na históriu a kultúru Kuby a poskytuje nezabudnuteľné zážitky a fotogenické momenty. Nech už ste milovník histórie, architektúry alebo jednoducho chcete zažiť kubánsku atmosféru, Plaza de la Catedral v Havane je miesto, ktoré nechcete premeškať.


Dovolenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jedným z najpopulárnejších miest pre turistov v Karibiku a je známa svojou nádhernou architektúrou a bohatou kultúrou. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do kubánskej histórie a krásy, potom by ste nemali vynechať návštevu Plaza de la Catedral v Havane.

Plaza de la Catedral je jedno z najstarších námestí v Havane a nachádza sa v centre mesta, vedľa katedrály sv. Kristófa. Námestie je obklopené nádhernými koloniálnymi budovami a odhaluje bohatú históriu Kuby. Je to len kúsok od starého mesta, ktoré je zahrnuté medzi pamiatky UNESCO.

Na námestí sa nachádza katedrála sv. Kristófa, ktorá bola postavená v 18. storočí a je považovaná za symbol katolíckej cirkvi na Kube. Vnútri katedrály nájdete obrazy a sochy, ktoré sú prepojené s históriou Kuby. Katedrála je otvorená pre návštevníkov každý deň a je to skvelé miesto, kde si môžete oddýchnuť a obdivovať krásu miesta.

Ale námestie ponúka oveľa viac ako len katedrálu. Okolo námestia nájdete mnoho koloniálnych budov a nádherných palácov. Medzi nimi je aj Palacio del Conde Lombillo, ktorý bol postavený v 18. storočí a zrekonštruovaný v 20. storočí ako múzeum. Je to skvelé miesto, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii Kuby a obdivovať nádheru architektúry.

Ak sa chcete potešiť chuťou, mali by ste navštíviť La Bodeguita del Medio. Je to najznámejšia reštaurácia a bar v Havane, kde vám ponúknu autentické kubánske jedlá a nápoje, ktoré sú vynikajúce. Vyberte si izbu, ktorá je vyzdobená fotografiou slávnych návštevníkov, vrátane Ernesta Hemingwaya, ktorý bol veľkým fanúšikom miesta.

Plaza de la Catedral je skutočne miestom, kde si môžete vychutnať krásu Kuby a zážitok z nej. Je to ideálne miesto pre návštevu, ktorá vám poskytne vzrušujúce skúsenosti aj z hľadiska kultúry aj histórie. Ak vás teda láka zájazd na Kubu, neváhajte a navštívte toto úžasné miesto.


Počasie Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je ostrov, ktorý sa teší neustále slnečnému a teplému počasiu po celý rok. V tomto článku sa však pozrieme bližšie na počasie v hlavnom meste Havane, najmä v oblasti Plaza de la Catedral.

Plaza de la Catedral sa nachádza v srdci historického Havanského centra a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest ostrova. Svojou krásou a charizmom návštevníkov láka nielen monumentálna katedrála, ale aj okolité budovy a uličky plné umeleckých galerií, reštaurácií a obchodov.

Kuba má tropické podnebie, teda vysoké teploty a vlhkosť. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy priemerná denná teplota dosahuje 32 °C. V oblasti Plaza de la Catedral sa väčšinou v tomto období teploty pohybujú okolo 30 °C a nočné teploty sú v priemere 24 °C. Pocitová teplota môže byť vtedy vyššia v dôsledku vlhkosti.

V predchádzajúcich mesiacoch, od mája do júna, sa teploty mierne znižujú a sú vo všeobecnosti dosť príjemné na prechádzky po meste. Priemerná denná teplota v týchto mesiacoch je okolo 29 ° C a nočné teploty klesajú na 22-23 °C.

V zime, ktorú tvorí obdobie od decembra do februára, sú teploty omnoho nižšie, ale stále sú pohodlné pre turistov. Priemerná denná teplota v tomto období je 25 °C a nočné teploty klesajú na 19-20 °C. Taktiež v tomto období môže dôjsť k miernemu nárastu zrážok.

Celkovo je počasie v Havane a na Kube veľmi priaznivé pre turistov celoročne. Ak máte radi vysoké teploty a tropické podnebie, najlepšie je cestovať v lete. Ak vám viac vyhovuje miernejšie počasie, lepšie by bolo cestovať v zime. V každom prípade, na Kube si určite prídete na svoje a počasie vám určite nezničí dovolenku!


Ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je fascinujúcim miestom so svojou jedinečnou kultúrou a históriou. Ak plánujete navštíviť Havanskú starú časť mesta, jeden z najlepších ubytovacích možností je hotel Kuba Plaza de la Catedral.

Nachádza sa v srdci starého Havanského mesta a ponúka krásne výhľady na námestie Plaza de la Catedral a Katedrálu Sv. Krištofa. Táto lokalita je ideálnou východiskovou stanicou pre objavovanie histórie a kultúry Havany.

Kuba Plaza de la Catedral je hotela, ktorý sa nachádza v budove s bohatou históriou. Sídlil tu slávny kubánsky spevák Benny Moré a môžete cítiť duch minulosti aj počas vášho pobytu. Hotel ponúka komfortné a dobre zariadené izby, ktoré sú zariadené v tradičnom kubánskom štýle. Každá izba je vybavená moderným vybavením, ako sú televízor, chladnička a klimatizácia pre vaše pohodlie.

Niet pochýb o tom, že jedným z hlavných predností hotela je jeho umiestnenie na námestí Plaza de la Catedral. Budete mať prístup k hlavným historickým pamiatkam, ako je Katedrála Sv. Krištofa, ktorá je jednou z najstarších katedrál v Amerike. Môžete sa prechádzať po úzkych uličkách starého mesta a pozorovať život miestnych obyvateľov. V okolí hotela nájdete aj mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov, takže si môžete vychutnať kubánsku kuchyňu a nakúpiť si tradičné suveníry.

Okrem umiestnenia je hotel Kuba Plaza de la Catedral dobre známy pre svoju vynikajúcu službu. Personál je veľmi priateľský a ochotný pomôcť s akýmkoľvek požiadavkom alebo otázkou, ktorú by ste mohli mať. Pokiaľ ide o stravovanie, hotel má vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné kubánske jedlá a nápoje.

Pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a oddych, hotel ponúka aj malý bazén na streche so širokým výhľadom na okolie. Je to ideálne miesto na relaxáciu po dni strávenom objavovaním Havany.

Ak plánujete navštíviť Havanskú starú časť mesta, hotel Kuba Plaza de la Catedral je skvelou voľbou pre ubytovanie. S jeho jedinečným umiestnením, krásnymi výhľadmi a priateľskou službou vás určite očarí. Profesionálny personál a starobylá atmosféra vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok z vášho pobytu na Kube.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Q: Kde sa nachádza Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral sa nachádza v Havane, hlavnom meste Kuby.

Q: Aké je historické pozadie Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral je považovaná za jeden z najstarších a najvyznamnejších centrálne umiestnených priestorov starého Havanského mesta. Jej významnou súčasťou je katedrála svätého Krištofa Kolomba, ktorú vybudovali v roku 1777.

Q: Čo sa nachádza na Kuba Plaza de la Catedral okrem katedrály?
A: Okrem katedrály sa na Kuba Plaza de la Catedral nachádza množstvo historických a kultúrnych budov, medzi ktoré patria paláce, múzeá, reštaurácie a obchody so suvenírmi.

Q: Aké sú otváracie hodiny Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral je verejne prístupná 24 hodín denne. Otváracie hodiny jednotlivých kultúrnych a historických pamiatok sa môžu líšiť.

Q: Je vstup na Kuba Plaza de la Catedral bezplatný?
A: Áno, vstup na Kuba Plaza de la Catedral je bezplatný. Niektoré pamiatky, múzeá a katedrála vyžadujú vstupné.

Q: Ako sa dostať na Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral sa nachádza v historickom centre Havany a je ľahko dostupná verejnou dopravou, taxíkom alebo pešo.

Q: Kedy sa tu konajú kultúrne a historické podujatia?
A: Kuba Plaza de la Catedral je popri tom, že je dôležitým historickým miestom, aj miestom konania kultúrnych a historických podujatí, najmä počas letných mesiacov.

Q: Čo musím vedieť o katedrále svätého Krištofa Kolomba?
A: Katedrála svätého Krištofa Kolomba je významnou historickou pamiatkou a najmä populárnym miestom pre návštevníkov v Havane a bola zahrnutá do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 1982. Jej interiér je bohatý na umelecké diela a patronom katedrály je svätý Krištof Kolomb.

Q: Čo je ideálne obdobie na návštevu Kuba Plaza de la Catedral?
A: Kuba Plaza de la Catedral si môžete užiť kedykoľvek počas roka, no najlepším obdobím je zimné obdobie od decembra do marca, keď je v Havane príjemné a slnečné počasie.

Q: Aké sú ďalšie známe turistické atrakcie v okolí Kuba Plaza de la Catedral?
A: Známe turistické atrakcie v okolí Kuba Plaza de la Catedral zahŕňajú Malecón (nábrežie s promenádou), El Capitolio (historický parlament), El Morro (pevnosť), La Bodeguita del Medio (slávne miesto, kde sa varí koktejl Mojito) a mnohé ďalšie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky