Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Thajsko Koh Tao

Počasie Thajsko Koh Tao


Thajsko Koh Tao je krásnou ostrovní destinací, která se nachází v Thajsku v Zálivu Thajského námoří. Ostrov Koh Tao je známý pro svou nádhernou přírodou, živé korálové útesy, bílé písečné pláže a teplé tropické klima. Počasí na Koh Tao ovlivňuje mořská a horská klimatická oblast.

Doba sucha na Koh Tao

Suché období na Koh Tao trvá od března do června. Během tohoto období je počasí na Koh Tao velmi teplé a slunečné. Průměrná teplota vzduchu v tomto období se pohybuje mezi 30 a 35 stupni Celsia. Teplota moře je také velmi teplá a může dosáhnout až 28 stupňů Celsia. Během tohoto období dochází ke snížení počtu deštivých dnů a navíc do této doby zpravidla končí Monsun.

Deštivé období na Koh Tao

Deštivá sezóna na Koh Tao trvá od července do října. Během této doby dochází k pravidelným srážkám, občasně může přijít i bouře. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia. I když může být trochu deštivější, období zimy klidně dovoluje návštěvu Koh Tao bez dešťů.

Nejlepší období na návštěvu Koh Tao

Nejlepší období pro návštěvu Koh Tao je mezi lednem a březnem. Toto období je ideální pro potápění, šnorchlování a vodní sporty, protože voda je velmi průhledná a podmínky jsou ideální pro kořist. Turisté mohou vychutnat svůj den na krásné pláži, kde budou mít možnost koupání v teplé vodě a opalování na slunci.

Koh Tao nabízí celoroční turistickou sezónu s mnoha aktivitami pro turisty, aby si mohli užít svou dovolenou. Bez ohledu na to, jaké období navštívíte, můžete se těšit na nádherné prostředí a nádhernou přírodu, kterou nabízí Koh Tao, Thajsko. Navíc si můžete vychutnat delikatesy thajské kuchyně a pozorovat úžasné západy slunce nad Andamanem.


Ubytovanie Thajsko Koh Tao


Thajský ostrov Koh Tao patrí medzi najobľúbenejšie miesta pre milovníkov potápania a rôznych vodných športov. Pre niektorých je to dokonca raj na zemi. Ak máte záujem o dovolenku na tomto ostrove, potom vám tento článok pomôže nájsť správne ubytovanie.

Koh Tao ponúka rôzne druhy ubytovania od luxusných rezortov až po skromné chatky. Ceny sa však môžu líšiť na základe očakávaných pohodlností a umiestnenia. Apo Reef Beach Resort je jedným z najluxusnejších ubytovaní na ostrove Koh Tao. Tento rekreačný komplex má vodopád, prvotriedne vonkajšie bludiskové bazény a izby s výhľadom na more. Pre tých, ktorí hľadajú nejaké alternatívne zážitky, ponúka Bubble Bungalows pokojné ubytovanie na pláži s podmorskými oknami pre výhľad na koraly a rôzne morské živočíchy.

Na druhej strane, pre tých, ktorí preferujú dovolenku s nízkym rozpočtom, sú dostupné aj jednoduchšie druhy ubytovania na Koh Tao. Napríklad, môžete sa ubytovať v hosteli Aleenta Resort a SPA, ktorý ponúka cenovo dostupné ubytovanie s prístupom k bazénu a nádherným výhľadom na Bárske more. Hostel núka aj výlety na potápanie, ktoré sú veľmi populárne na Koh Tao.

Ak preferujete privátnejšie ubytovanie, potom môžete premýšľať o prenájme súkromného apartmánu. Ostrov Koh Tao ponúka mnoho apartmánov rôznej veľkosti a cenových kategórií na rôznych lokalitách. Najviac populárne sú apartmány s výhľadom na more.

Záverom, Koh Tao ponúka rôzne druhy ubytovania, uspokojí tohto ostrova aj tých náročných turistov. Či hľadáte luxus, jednoduchosť alebo súkromie, nájdete to v Koh Tao. Preto, ak plánujete dovolenku v Thajsku a chcete si vychutnať niektoré zážitky vrátane potápania, Koh Tao by mal byť na vašom zozname.


Dovolenka Thajsko Koh Tao


Thajsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Je plné exotických pláží, jedinečnej kultúry a bohatých dejín. Jednou z mála ostrovov, ktorá je ešte stále menej preplnená turistami, je Koh Tao. Ostrov, ktorý sa nachádza v zálive Siama v Thajsku, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú menej preplnenú turistickú destináciu.

Koh Tao, čo znamená v preklade "korytnačí ostrov", je známy svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistou vodou, úchvatnými útesmi a tiež je jedinečný svojimi potápačskými miestami. Koh Tao je ideálnym miestom pre tých, ktorí radi trávia čas na pláži, ale chcú aj objavovať potápačské lokality.

Ostrov má mnoho pláží, ale najslávnejšou a najväčšou je pláž Sairee. Sairee Beach je ideálnou miestom pre kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Na pláži nájdete mnoho reštaurácií, bary a obchodov so suvenírmi. Ak sa rozhodnete pre objavovanie ostrova, odporúčame vám prenajať si motorové vozidlo. Koh Tao ponúka množstvo iných pláží, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú menej preplnené destinácie, ako sú Freedom Beach, Shark Bay a Chumphon Beach.

Koh Tao je tiež známy svojím bohatým podmorským svetom a je ideálnym miestom pre potápačov. Na ostrove sa nachádza mnoho potápačských centier, ktoré ponúkajú výlety do mora a kurz pre začiatočníkov. Ak si chcete užiť nádherné okamihy pod hladinou, Koh Tao je práve pre vás.

Vzhľadom na menej preplnenú turistickú destináciu, môžete v Koh Tao zažiť miestnu kultúru a jedinečnú atmosféru. Miestni ľudia sú veľmi priateľskí a radi vám pomôžu s akýmkoľvek problémom. Ak sa chcete zoznámiť s miestnou kuchyňou, určite navštívte miestne reštaurácie, kde nájdete tradičné thajské jedlá.

V Koh Tao si môžete užiť nezabudnuteľnú dovolenku. Môžete si vybrať medzi relaxáciou na pláži, potápaním alebo objavovaním miestnej kultúry. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vzdialiť od bežného ruchu a objaviť niečo unikátne, Koh Tao je pre vás tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Tao


1. Aké je hlavné mesto ostrova Koh Tao?
- Hlavné mesto ostrova Koh Tao je Mae Haad.

2. Ako sa dostanem na ostrov Koh Tao?
- Na ostrov Koh Tao sa dá dostať trajektom z prístavu Chumphon alebo Surat Thani v Thajsku. Existujú aj lety do letiska Koh Samui a odtiaľ sa dá pokračovať trajektom na Koh Tao.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Koh Tao?
- Najlepšie obdobie na návštevu Koh Tao je od decembra do apríla, keď je suché a teplé počasie s minimálnym výskytom dažďov.

4. Aký je priemer teploty vody na Koh Tao?
- Priemerná teplota vody na Koh Tao sa pohybuje medzi 27-30 °C počas celého roka.

5. Kde sa nachádzajú najlepšie miesta na potápanie na Koh Tao?
- Najlepšie miesta na potápanie na Koh Tao sa nachádzajú na západnej strane ostrova, ako je vrchol Chumphon Pinnacle alebo Sail Rock.

6. Existujú na ostrove Koh Tao luxusné hotely?
- Áno, na ostrove Koh Tao nájdete aj luxusné hotely a rekreačné strediská pre hostí s vyššími nárokmi.

7. Ako môžem prenajať potápačskú výstroj na Koh Tao?
- Na Koh Tao je mnoho potápačských stredísk, kde si môžete prenajať potápačskú výstroj. Sú tu aj profesionálne obchody, kde môžete zakúpiť svoje vlastné potápačské vybavenie.

8. Sú na ostrove Koh Tao nejaké pláže?
- Áno, na ostrove Koh Tao sú mnohé krásne pláže, ako je pláž Sairee, pláž Tanote Bay, pláž Mango Bay a ďalšie.

9. Aké sú turistické atrakcie na ostrove Koh Tao?
- Medzi hlavné turistické atrakcie na Koh Tao patrí skvelé potápanie a šnorchlovanie, výlety na okolité ostrovy ako je Koh Nang Yuan a Shark Island, a tiež prechádzky po útesoch a pozorovanie morských živočíchov.

10. Aké sú populárne nočné kluby na ostrove Koh Tao?
- Niektoré z populárnych nočných klubov na ostrove Koh Tao sú Fishbowl Beach Bar, Lotus Bar a Maya Beach Club.


Letenka Thajsko Koh Tao


Thajsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a ponúka nádherné pláže, kultúrne pamiatky a bohatý nočný život. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Thajsku patrí aj ostrov Koh Tao. Ak plánujete cestu na tento exotický ostrov, je dôležité zabezpečiť si letenku s cestovnou kanceláriou, ktorá ponúka spoľahlivé a cenovo výhodné služby.

Koh Tao je známy predovšetkým pre svoje úchvatné podmorské svety a je jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Tento malý ostrov sa nachádza vo východnej partie Thajskej zálivu a ponúka množstvo krásnych pláží s jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou. Raz sa toto miesto stalo útočiskom pirátov, no dnes je to ideálna dovolenková destinácia pre tých, ktorí túžia po oddychu a pokoji.

Keďže Koh Tao nie je priamo dosiahnuteľný letecky, cestovanie na tento ostrov je trochu komplikovanejšie. Najprv musíte doletieť na letisko v Bangkoku, ktorý je hlavným letiskom v Thajsku. Odtiaľ si budete musieť rezervovať miesto na trajekte alebo katamaráne, ktoré sú stále k dispozícii na ostrov. Plavíte sa približne 2,5 hodiny, čo je príležitosť obdivovať panorámu Thajskej zálivu a nadčasový prírodný klenot.

Pri výbere leteniek na Thajsko Koh Tao je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Jedným z najdôležitejších je cestovná kancelária, s ktorou budete spolupracovať. Vyberte si renomovanú spoločnosť, ktorá má skúsenosti s organizovaním leteniek pre medzinárodných turistov. Snažte sa tiež nájsť cestovnú kanceláriu, ktorá ponúka komplexné balíčky vrátane trajektov a prípadne aj ubytovanie na ostrove.

Ďalšími dôležitými faktormi pri výbere letenky sú náklady a spoľahlivosť. Skúste nájsť spoločnosti, ktoré ponúkajú cenovo dostupné letenky bez skrytých poplatkov. Dobrou stratégiou je sledovať letové akcie a rezervovať letenky v období mimo hlavnej sezóny, kedy sú ceny často nižšie. Akonáhle si vyberiete cestovnú kanceláriu a termín letu, uistite sa, že máte rezervované miesto na trajekte, aby ste sa vyhli stresu z hľadania dopravy po prílete do Bangkoku.

Cesta na ostrov Koh Tao vyžaduje trochu viac úsilia, ale určite sa to oplatí. Ten pocit, keď konečne dorazíte na tento rajský ostrov, je jedinečný a nezabudnuteľný. Pripravte sa na kúpanie v azúrovej vode, slnenie sa na bielych plážach a objavovanie úchvatných podvodných pokladov. Ak plánujete požiadať o dovolenku v Thajsku, nezabudnite vopred zabezpečiť si letenku na Thajsko Koh Tao a pripraviť sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky