Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Portoriko El Yunque National Forest

Počasie Portoriko El Yunque National Forest


El Yunque National Forest je jedným z najznámejších a najkrajších národných lesov na Portoriku. Nachádza sa východne od hlavného mesta San Juan a je jedným z najviac navštevovaných miest na ostrove. Tento unikátny prírodný rezervát je domovom rôznych druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady a scenérie.

Jedným z najpôsobivejších aspektov El Yunque je jeho podnebie a počasie. Tento národný les je osvedčený arabeskou dažďových lesov, ktoré zabezpečujú hojné zrážky a vysokú vlhkosť. Už samotná prítomnosť veľkej kvapaliny Atlantiku na juhu a východe Portorika sa podieľa na tvorbe veľkého množstva vlhkosti vo vzduchu, čo ovplyvňuje počasie v lesnom lese.

V tejto oblasti je počasie pomerne konzistentné počas celého roka. Teplota sa pohybuje priemerne medzi 70°F až 85°F (21°C až 29°C), čo je ideálne pre rast tropických rastlín. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy teplota môže stúpať až na 90°F (32°C). Naopak, najchladnejšie mesiace sú december a január, kedy teplota môže klesnúť až na 65°F (18°C).

Vzhľadom k svojej polohe v tropickom pásme, El Yunque má vysokú vlhkosť počas celého roka. Rok sa delí do dvoch období - suché obdobie a vlhké obdobie. Suché obdobie prebieha od polovice decembra do marca, kedy je menej zrážok a vzduch je suchší. Vláchnatejší vzduch umožňuje, aby rastliny a stromy absorbovali dostatok vody pre svoj rast. Vlhké obdobie prevláda od apríla do novembra, kedy prichádzajú časté búrky a intenzívne dažde, najmä v popoludňajších hodinách. Toto vlhké obdobie je kľúčové pre udržanie bohatstva flóry a fauny v národnom lese.

Pre tých, ktorí sa chcú vydať na túru alebo objavovať krásy El Yunque National Forest, je dôležité si pripraviť odpovedajúce oblečenie a vybavenie. Kvôli vysokým teplotám a vysokému stupňu vlhkosti je žiaduce nosiť ľahké a vetracie oblečenie, klobúk alebo pás, ochranný sprej proti hmyzu a veľa vody na hydratáciu. Počas daždivého obdobia je tiež dôležité mať so sebou dáždnik alebo ochrannú plášť.

El Yunque National Forest ponúka jedinečné a nádherné prostredie s pôsobivým počasím. Bez ohľadu na to, kedy navštívite tento krásny národný les, uisťujeme vás, že budete oslovení jeho prírodnou krásou a vzrušujúcimi počasovými podmienkami.


Ubytovanie Portoriko El Yunque National Forest


El Yunque National Forest v Portoriku je nádherné miesto a obľúbená turistická atrakcia. Ak hľadáte ubytovanie v oblasti, máte niekoľko možností.

Prvá možnosť je kempovanie. V El Yunque National Forest sa nachádza niekoľko kempovísk s rôznymi vybaveniami. Patria medzi ne napríklad Big Tree Trailhead Campground, El Verde Campground a Palo Colorado Recreation Area. Tieto kempingy ponúkajú nádherné prostredie s výhľadom na krásny prales a množstvo aktivít, ktoré môžete v okolí robiť.

Druhou možnosťou je ubytovanie v niektorom z blízkych hotelov alebo apartmánov. Nachádza sa tu celý rad hotelov a apartmánových komplexov, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie v príjemnom prostredí. Niektoré z najlepších možností zahrňujú Wyndham Grand Rio Mar Puerto Rico Golf & Beach Resort, The Rainforest Inn a Hacienda Siesta Alegre.

Ak hľadáte niečo menej konvenčné, môžete si vybrať ubytovanie v niektorej z mnohých bed and breakfast, ktoré sa nachádzajú v okolí El Yunque National Forest. Tieto bed and breakfast ponúkajú hotelové pohodlie, ale so zreteľom na domáce prostredie, ktoré sa ľahko zosynchronizuje s okolitou prírodou.

V každom prípade, či ste nadšencom kempovania, alebo preferujete luxusné hotely a apartmány, nájdete v okolí El Yunque National Forest viacero možností, ktoré spĺňajú vaše požiadavky. A to všetko v krásnom prostredí jedného z najkrajších národných parkov Portorika.


Letenka Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je malý, ale pestrý ostrovný štát nachádzajúci sa v Karibiku. Narozdiel od mnohých karibských ostrovov, Portoriko má veľmi rozmanitú klímu a výnimočne zachovalú prírodu. Medzi najvýznamnejšie prírodné pamiatky Portorika patrí El Yunque National Forest.

El Yunque National Forest sa nachádza na severovýchode Portorika. Je to jediný dažďový prales v systéme amerických národných parkov a je považovaný za najstarší chránený prales na svete.

Prírodná rezervácia je domovom pre desiatky vtákov, obojživelníkov, hmyzu a rôznych druhov rastlín. V oblasti sa nachádza aj najvyšší vrchol Portorika – Pico El Yunque, ktorý dosahuje výšku 1 080 metrov nad morom.

Pre turistov je El Yunque National Forest skvelým miestom na turistiku alebo trekking. Sú tu stovky kilometrov označených turistických chodníkov, ktoré turistom umožňujú preskúmať krásy pralesa. Najpopulárnejšie miesta v areáli národného parku sú prekrásne vodopády, ako napríklad La Coca Falls a La Mina Falls.

Dôležité je však pamätať na to, že v El Yunque National Forest platia prísne nariadenia na ochranu prírody. Preto je veľmi dôležité dodržiavať všetky pokyny a nariadenia, aby sme neohrozili životné prostredie a zachovali ho pre budúce generácie.

Ak sa rozhodneme navštíviť Portoriko a prírodný park El Yunque National Forest, musíme si zabezpečiť letenky. Napríklad z Európy do Portorika existujú pravidelné lety cez Madrid, Lisabon alebo New York. Cena letenky závisí od termínu cestovania a odletového letiska.

Portoriko sa môže pochváliť krásnou prírodou, ktorej súčasťou je aj El Yunque National Forest. Navštíviť tento národný park je nezabudnuteľný zážitok a skvelá príležitosť preskúmať jedinečnú prírodu Karibiku.


Dovolenka Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je nádherný ostrov v Karibiku s bohatou kultúrou, krásnou prírodou a žiarivým slnkom. Medzi jeho najväčšie poklady patrí El Yunque National Forest, jediný dažďový les v americkom národnom parku. Tento miestny raj je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú ponoriť do jeho pôsobivého prostredia.

El Yunque je hrdým majestátom Portorika, ležiacim na východnom pobreží ostrova. S rozlohou takmer 11 000 hektárov ponúka tento národný park bujné piesočné pláže, strmé hory, vodopády, husté lesy a rôzne druhy rastlín a živočíchov. Tento prírodný klenot bol vyhlásený za národný park v roku 1903 a od tej doby sa stal miestom, kde sa stretáva uspokojenie dobrodružstva a pokoj prírody.

Prechádzka po El Yunque je skutočná senzácia pre všetky zmysly. Všade okolo sú šumivé riečky s priezračnou vodou, exotické kvety na stromoch a papradie na zemi. Vďaka miernemu podnebiu môžete túlať sa cez chladné tienisté chodníky, ktoré vás ochladia v horúcom letnom počasí. Jedným z najznámejších vodopádov je La Coca Falls, ktorý ponúka malebnú atmosféru a miesto, kde si môžete oddýchnuť a obdivovať krásu prírody.

Jedným zo symbolov El Yunque je sumérska veža, ktorá je najvyšším vrcholom Portorika s výškou 1 080 metrov nad morom. Táto strážnica ponúka nádherný výhľad na krajinu a poskytuje prehľad o rozmanitosti tohto jedinečného miesta. Keď si z vyvýšeného miesta prezriete lesy, dievčatá uvidia miestne druhy škorpiónov, hady a iné endemické živočíchy. Je to vzrušujúci zážitok, pretože tu môžete nájsť niektoré druhy, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete.

El Yunque je domovom mnohých zaujímavých rastlín a vtákov vrátane portorického papagája, ktorý je kriticky ohrozený druh. Ak máte radi pozorovanie vtákov, potom je táto oblasť pre vás najlepším miestom na Portoriku. Môžete vidieť farebné vtáky, ako sú kolibríky, sójky a rôzne druhy papagájov medzi tieňom stromov a vysokým krovi.

Pre tých, ktorí hľadajú vzrušený zážitok, je možnosť vyskúšať si jednotlivé trasy a prechádzať sa prirodzenými bazénmi a jazierkami, kde si môžete dopriať osviežujúce kúpanie. Ale nezabudnite, že voda v riekach v El Yunque je studená, pretože je to horský proud.

El Yunque National Forest je jedným z najdôležitejších turistických miest v Portoriku, ktoré odhaľujú krásy prírody a jeho jedinečné biodiverzity. Ak radi objavujete neokresanú divočinu, ochutnávate miestne druhy rastlín a živočíchov a vychutnávate si relaxačné prostredie, určite nezmeškajte príležitosť navštíviť tento pôsobivý národný park. El Yunque National Forest je úžasným príkladom, prečo je Portoriko taká výnimočná destinácia.


Najčastejšie otázky a odpovede Portoriko El Yunque National Forest


1. Ako sa dostanem do El Yunque National Forest v Portoriku?
- Najlepšou možnosťou je prenajať si auto a ísť po diaľnici PR-3 a potom odbočiť na cestu PR-191, ktorá vás zavedie priamo do lesa. Existuje aj možnosť využiť miestnu dopravu alebo prenájom taxíka.

2. Aké sú otváracie hodiny El Yunque National Forest?
- Les je otvorený denne od 7:30 do 18:00.

3. Je vstup do El Yunque National Forest voľný?
- Áno, vstup do lesa je bezplatný pre všetkých návštevníkov.

4. Aké aktivity a chodníky sú k dispozícii v El Yunque National Forest?
- V lese sú k dispozícii rôzne chodníky, ktoré vedú k vodopádom, vyhliadkam a prírodným bazénom. Medzi najobľúbenejšie patrí La Mina chodník, Big Tree Trail a Mt. Britton chodník.

5. Je možné táboriť v El Yunque National Forest?
- Nie, táboriť v lese nie je dovolené. Existujú však možnosti pre ubytovanie v blízkosti lesa.

6. Aké je počasie v El Yunque National Forest?
- Les má tropické podnebie, s vyššími teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Je dobré si obliecť ľahké a vzdušné oblečenie a nezabudnúť na ochranný protislnkový krém a repelent proti hmyzu.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu El Yunque National Forest?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do apríla, kedy je suché a menej daždivé obdobie. Od mája do novembra môže byť viac zrážok a príležitostné hurikány.

8. Je možné plávať v prírodných bazénoch v El Yunque National Forest?
- Áno, niektoré časti lesov majú prírodné bazény, v ktorých je možné sa kúpať. Je však potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a ohlásiť sa v informačnom centre pred vstupom.

9. Aké zvieratá je možné v El Yunque National Forest vidieť?
- V lese žijú rôzne druhy vtákov, hmyzu, motýlov a opíc, ako aj endemické druhy hadov a žab. Je však dôležité ostať opatrný a nedotýkať sa žiadnych živočíchov.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti El Yunque National Forest?
- V blízkosti sa nachádzajú aj pláže, historické mestečká a ďalšie prírodné parky, ako je napríklad bioluminiscenčná lagúna Mosquito Bay a Culebra Island.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky