Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Saudská Arábia King Fahd Fountain

Dovolenka Saudská Arábia King Fahd Fountain


Saudská Arábia je známa svojimi luxusnými a fascinujúcimi dovolenkami. Jednou z najúžasnejších turistických atrakcií krajiny je King Fahd Fountain v Džidde, najväčšia fontána na svete.

King Fahd Fountain, známa aj ako Jeddah Fountain, sa nachádza v historickom prístave Džidde, druhom najväčšom meste Saudskej Arábie. Fontána bola zasvätená bývalému vládcovi Saudskej Arábie, kráľovi Fahdovi bin Abdulaziz Al Saudovi, na pamiatku jeho úspechov a vďačnosti za jeho príspevky do rozvoja krajiny.

Táto ohromujúca fontána mieri vysoko nad pobrežie Červeného mora a je považovaná za jednu z najvýznamnejších ikonických stavieb v Saudskej Arábii. Svojim návštevníkom ponúka nádherné zábery a nezabudnuteľné zážitky.

King Fahd Fountain vytvára obrovský vodný oblak, ktorý dosahuje výšku takmer 312 metrov, čo je viac ako dvakrát vyššie ako sú najvyššie budovy na svete, ako napríklad Burj Khalifa v Dubaji. Každú sekundu v prúde fontány je vyčerpaných takmer 20 ton vody, čo je úžasné množstvo. Pre dosiahnutie takejto výšky je použitá špeciálna technológia, ktorá vytvára tlakový systém tlmiča, ktorý pumpuje vodu až do vrcholu.

Návštevníci môžu zdôrazniť túto nádhernú fontánu počas dňa aj v noci, keď sú jej jasné svetlá viditeľné z diaľky. Počas večerných hodín sa fontána rozžiari rôznymi farebnými svetlami, čo jej dodáva dojemnú a romantickú atmosféru.

Okrem obdivovania fontány ponúka King Fahd Fountain aj priestor na prechádzky a relaxáciu. Susedí s nádherným parkom, kde si návštevníci môžu vychutnať chvíle pokoja a kľudu. Taktiež je možné si rezervovať loď a užívať si nezabudnuteľný výhľad na fontánu z mora.

Návšteva King Fahd Fountain je aj skvelou príležitosťou, ako odkryť históriu a kultúru Saudskej Arábie. Džidda je známa svojimi nádhernými plážami, historickými stavbami a trhovým prostredím. Turisti si môžu prenajať miestneho sprievodcu, ktorý im pomôže objaviť najzaujímavejšie miesta v meste a ponúkne pútavý pohľad na miestnu kultúru.

Napriek tomu, že navštívenie Saudskej Arábie môže vyžadovať dodatočné povolenia a obmedzenia, návšteva King Fahd Fountain je stále dostupná pre turistov. Je to jedinečná príležitosť zažiť obrovskú vodnú šou a cítiť sa malebne pokorný na konci sveta.

Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli zažiť niečo úžasné a nezabudnuteľné, King Fahd Fountain v Saudskej Arábii je pre vás tou správnou voľbou. Svojou grandióznou výškou a nádhernou vodnou show vás určite ohromí a dostane na vrchol zážitkov z dovolenky. Stačí len odhaliť vlastnú odvahu a presvedčiť sa o kráse tejto ohromujúcej fontány na vlastné oči.

Vychutnajte si dovolenku v Saudskej Arábii a pozrite sa, ako sa voda stretáva so zemou a stáva sa jedným s najúchvatnejšími umeleckými dielami. King Fahd Fountain je pravou symfóniou vody a svetiel, ktorú by ste nemali nechať ujsť.


Ubytovanie Saudská Arábia King Fahd Fountain


King Fahd Fountain: Ikona Saudskej Arábie

V srdci Saudskej Arábie, v známom prístavnom meste Džidda, sa nachádza jedno z najimpozantnejších miestnych zaujímavostí - King Fahd Fountain (Fontána kráľa Fahda). Táto majestátna fontána je jednou z najvyšších fontán na svete a je považovaná za ikonický symbol celého kráľovstva.

King Fahd Fountain bol postavený v roku 1985 ako súčasť národného rozvojového programu, ktorý mal podporiť rozvoj a modernizáciu Saudskej Arábie. Fontána je pomenovaná po kráľovi Fahdovi bin Abdulazizovi Al Saudovi, ktorý bol šiestym kráľom Saudskej Arábie.

Táto impozantná fontána sa týči do výšky až 312 metrov, čo ju radí medzi najvyššie fontány na svete. Je to viac ako dvojnásobok slávnej fontány v Las Vegas, Fontány Bellagio. Hlavný vodný prúd vystupuje z obrovskej bielej stoličky a tvorí nádhernú vodnú spršku, ktorá sa týči nad architektúrou okolitých budov. Vodný prúd dosahuje rýchlosť až 375 kilometrov za hodinu. Je to neuveriteľný pohľad, ktorý večer ožíva farebnými svetelnými efektmi.

Okrem svojej ohromujúcej výšky, King Fahd Fountain ponúka aj návštevníkom možnosť obdivovať jeho nádherný jazierkový systém. Fontána je obklopená rozsiahlymi jazerami a fontány vytvárajú tak fascinujúci obraz, keď sa odrážajú v hladine. Vytvárajú tiež príjemné prostredie na prechádzky a oddych. Počas večerných hodín, keď je fontána do svetla osvetlená, sa odrazuje na vode a vytvára nezabudnuteľné výhľady.

King Fahd Fountain je nielen turistickou atrakciou, ale aj reprezentatívnym symbolom Saudskej Arábie. Pre miestnych obyvateľov je dôležitou súčasťou ich kultúry a národného pýchu. Každý rok sa konajú oslavy a slávnosti pri fontáne, kde sa zhromažďujú ľudia, aby oslavovali a obdivovala víťazstvá a úspechy Saudskej Arábie.

Ak zamierite do Saudskej Arábie, návšteva King Fahd Fountain by nemala chýbať vo vašom zozname. Je to miesto, ktoré vám umožní obdivovať neskutočnú architektúru a umenie vodného dizajnu. Chvíle strávené obklopený touto krásou vás očaria a pustia do sveta fantázie a fascinácie.

King Fahd Fountain je svetovo uznávaná atrakcia, ktorá symbolizuje skutočnú veľkoleposť a modernosť Saudskej Arábie. Neváhajte a navštívte túto úchvatnú fontánu, ktorá vás pohládze svojou krásou a neopakovateľnou eleganciou.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia King Fahd Fountain


1. Ako vysoká je fontána King Fahd Fountain v Saudskej Arábii?
- Fontána King Fahd dosahuje výšku 312 metrov.

2. Kde sa nachádza fontána King Fahd?
- Fontána King Fahd sa nachádza v Džidda v Saudskej Arábii.

3. Kedy bola fontána King Fahd postavená?
- Fontána King Fahd bola postavená v roku 1985.

4. Aký je hlavný dôvod existencie fontány King Fahd?
- Fontána King Fahd bola postavená ako súčasť námorného prístavu v Džidde a slúži aj ako turistická atrakcia.

5. Aký druh vody sa používa vo fontáne King Fahd?
- Vo fontáne King Fahd je používaná morská voda, ktorá je spracovaná a filtovaná na zabezpečenie čistoty fontány.

6. Koľko vody používa fontána King Fahd?
- Fontána King Fahd vystrekuje približne 18,1 milióna litrov vody za hodinu.

7. Ako dlho trvá každý výstrelok vody vo fontáne King Fahd?
- Každý výstrelok vody vo fontáne King Fahd trvá asi 30 minút.

8. Či sú nejaké vstupné poplatky alebo obmedzenia pre návštevníkov fontány King Fahd?
- Nie, návšteva fontány King Fahd je bezplatná a otvorená pre verejnosť.

9. Ako fontána King Fahd osvetľuje svoju vodu?
- Fontána King Fahd je osvetlená pomocou farebných svetiel, ktoré sa menia v rôznych kombináciách.

10. Aké iné atrakcie sa nachádzajú v blízkosti fontány King Fahd?
- V blízkosti fontány King Fahd sa nachádza múzeum Dáru l-Masadir, Džiddská veža a Džiddská medína, ktoré sú populárne turistické miesta v Saudskej Arábii.


Letenka Saudská Arábia King Fahd Fountain


Saudská Arábia je známa svojimi majestátnymi stavbami a ikonickými pamiatkami. Jedným z najkrajších a najimpresívnejších miest, ktoré krajina ponúka, je King Fahd Fountain, známa aj ako Jeddah Fountain. Táto nádherná fontána sa nachádza vo Veľkom Jeddahu, najväčšom prístavnom meste Saudskej Arábie.

King Fahd Fountain je považovaná za najvyššiu fontánu na svete. S výškou 312 metrov a výdatnosťou 18,000 litrov vody za sekundu je jednou z najimpozantnejších umeleckých fontán na svete. Táto nádherná stavba sa nachádza v Zátiší Obchodu a je obľúbeným miestom návštevníkov i miestnych obyvateľov.

Stavba fontány začala v roku 1980 a oficiálne bola otvorená 23. októbra 1985. Pomenovaná je po kráľovi Fahdovi bin Abdulaziz Al Saudovi, ktorý vtedy vládol v Saudskej Arábii. Jeho rozhodnutie postaviť najvyššiu fontánu na svete mala ďalekosiahle dôsledky, čo sa týka zvýšenia turistického ruchu v Saudskej Arábii.

Fontána vytvára krásne vodné diery, ktoré sa môžu vyvýšiť až 260 metrov do vzduchu. Vďaka svojmu veľkému dosahu je fontána viditeľná z veľkej diaľky a pôsobí neskutočne dojmom. Po zotmení sa každý večer rozžiari osvetlením, čo jej dodáva ešte väčšiu veľkoleposť a neprehliadnuteľnosť.

King Fahd Fountain je postavená pri brehu Červeného mora, k čomu prispieva aj jej umiestnenie. Turisti a návštevníci si môžu vychutnať nádherný výhľad na more, zúčastniť sa plavby v jeho blízkosti alebo si jednoducho užiť relaxačnú prechádzku po promenáde v susedstve fontány.

Okrem svojej nesmiernosti je King Fahd Fountain aj technickým skvostom. Na jej prevádzku je potrebných 500 reflektorov, ktoré ju rozžiaria po zotmení. Fontánu poháňa silný čerpací systém, ktorý zabezpečuje stály prúd vody do fontány. Na tento účel je nainštalovaných až 68 čerpadiel.

Navštíviť King Fahd Fountain je zážitok, ktorý si nikto nemôže nechať ujsť pri návšteve Saudskej Arábie. Jeho grandiózne rozmery a pôsobivé vodné efekty nevyhnutne upútajú pozornosť každého návštevníka. Fontána symbolizuje pokrok a technologický rozvoj krajiny a je hrdosťou a symbolom Saudskej Arábie.

Vďaka svojmu významu a kráse sa King Fahd Fountain stal jedným z najobľúbenejších miest turistov a je zároveň dôležitou súčasťou kultúrnej dedičiny Saudskej Arábie. Ak plánujete navštíviť túto fascinujúcu krajinu, nezabudnite si poznačiť King Fahd Fountain na svojom zozname miest, ktoré musíte vidieť. Budete ohromení jej veľkosťou, krásou a symbolikou, ktorú prináša tejto pôsobivej lokalite.


Počasie Saudská Arábia King Fahd Fountain


Saudská Arábia je veľkou krajinou, ktorá sa nachádza na Arabskom polostrove. Je známa nielen svojím bohatstvom a obchodom s ropou, ale aj svojim zaujímavým počasím. Jedným z najvýznamnejších symbolov krajiny je King Fahd Fountains, často nazývaná aj Fontána kráľa Fahda.

Fontána King Fahd sa nachádza v Džidde, druhom najväčšom meste v Saudskej Arábii, pri brehu Červeného mora. Táto impozantná fontána bola postavená v roku 1985 a pomenovaná po vtedajšom kráľovi, kráľovi Fahdovi. Je to jedna z najväčších fontán na svete a jej výška je celkovo 312 metrov, čo ju robí jedným z najatraktívnejších turistických miest v Saudskej Arábii.

Hlavným cieľom tejto fontány je poskytnúť príjemný a osviežujúci pohľad pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov. Fontána je schopná stvárať vodnú clonu, ktorá je zvlášť efektná v kombinácii s nočným osvetlením. Keď je voda striekaná do vzduchu, aspoň 16 krát za minútu, vytvára dojem obrovskej fontány, ktorá je schopná striekať vodu do výšky až 260 metrov. Tento zaujímavý efekt je výsledkom výkonného čerpadla, ktoré zasahuje do striekania vody.

Aj keď fontána je dostupná verejnosti na návštevu, jej hlavná šou sa koná vo večerných hodinách s večerným programom, počas ktorého sú osvetlené stovky reflektorov, čo vytvára farebné a dramatické svetelné show. Tento pôsobivý vodný a svetelný efekt pritahuje tisíce návštevníkov každý rok, ktorí chodia do parkov alebo na pláže, aby si túto atrakciu vychutnali.

Počasie v Saudskej Arábii je typicky považované za suché a horúce, čo robí fontánu King Fahd ešte atraktívnejšou pre návštevníkov, ktorí sa túžia osviežiť vodnými striekami. Vďaka teplému podnebiu a nízkym srážkam je táto fontána nielen okrasou, ale aj miestom, kde je možné si príjemne oddýchnuť a vychutnať si inak ťažko dostupnú vodu.

Keďže fontána King Fahd je jedným z hlavných symbolov Saudskej Arábie, je často používaná v reklamách a fotografických záberoch, ktoré sa šíria po celom svete. Môžete ju vidieť na plagátoch, pohľadniciach a dokonca aj v niektorých hollywoodskych filmoch, ktoré sa natáčali v tejto krajine.

Celkovo je fontána King Fahd jedným z najvýznamnejších miest na návštevu v Saudskej Arábii, nielen vďaka svojej výške, ale aj vďaka vodnej a svetelnej šou, ktorú ponúka. Je to miesto, kde si ľudia môžu vychutnať výnimočný vodný spekták, ktorý sa odohráva v srdci Arabského polostrova. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o fascinujúce počasie a majestátne architektonické zázraky, je fontána King Fahd v Džidde určite jedným z miest, ktoré by si mali na pláne návštev v Saudskej Arábii nechať.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky