Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Singapur Gardens by the Bay

Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Gardens by the Bay


1. Kde sa nachádzajú Singapurské záhrady Gardens by the Bay?
- Gardens by the Bay sa nachádzajú v Singapure, v blízkosti mariná výskytu.

2. Kedy sú otvorené Singapurské záhrady Gardens by the Bay?
- Gardens by the Bay sú otvorené denne od 5:00 do 2:00 hodiny.

3. Koľko stojí vstup do Singapurských záhrad Gardens by the Bay?
- Vstup do záhrad je bezplatný, ale ak si želáte navštíviť niektoré platené atrakcie, existujú poplatky.

4. Ktoré sú najpopulárnejšie atrakcie v Singapurských záhradách Gardens by the Bay?
- Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Gardens by the Bay patria Supertrees, Cloud Forest, Flower Dome a OCBC Skyway.

5. Ako sa dostať do Singapurských záhrad Gardens by the Bay?
- Môžete použiť verejnú dopravu ako metro a autobus. Môžete tiež prísť taxíkom alebo si prenajať bicykel na prechádzku.

6. Kde sa dá najlepšie fotografovať v Singapurských záhradách Gardens by the Bay?
- Miestami na najlepšie fotografie v záhradách sú Supertree Grove, Cloud Forest a OCBC Skyway so skvelým výhľadom na mesto.

7. Ako dlho trvá prehliadka Singapurských záhrad Gardens by the Bay?
- Prehliadka závisí od toho, koľko atrakcií si želáte vidieť, ale priemerne to trvá približne 2 až 4 hodiny.

8. Môžem si do Singapurských záhrad Gardens by the Bay priniesť vlastné jedlo a pitie?
- Áno, je povolené priniesť si vlastné jedlo a pitie, ale v niektorých častiach záhrad môže byť zákaz.

9. Ako môžem rezervovať vstupenky do Singapurských záhrad Gardens by the Bay?
- Vstupenky môžete rezervovať online prostredníctvom oficiálnej webovej stránky Gardens by the Bay alebo zakúpiť na mieste.

10. Sú Singapurské záhrady Gardens by the Bay prístupné pre vozičkárov a osoby so zdravotným postihnutím?
- Áno, záhrady spĺňajú štandardy pre prístupnosť pre vozičkárov a osoby so zdravotným postihnutím. Majú výťahy, bezbariérové chodníky a toalety.


Počasie Singapur Gardens by the Bay


Singapur je známy svojou tropickou klímou, ktorá je ideálna pre rozmanité záhrady a parky v meste. Gardens by the Bay je výnimočným miestom, kde sa stretávajú betónové mrakodrapy a príroda. Táto rozsiahla záhrada v centre mesta ponúka návštevníkom neuveriteľný zážitok spojenia architektonického dizajnu so záhradou a biodiverzitou.

Počasie v Singapure je hotovým opakom chladného a mrazivého počasia, ktoré poznáme na Slovensku. V Singapure panuje vlhké a horúce podnebie po celý rok, s teplotami dosahujúcimi maximálne 33 stupňov počas dňa a minimálne 23 stupňov počas noci. Záhrady by the Bay sú navrhnuté s ohľadom na toto tropické podnebie, odrážajúce sa v ich ovládaní svetlom, vzduchom a vlhkosťou.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií v záhradách je Supertree Grove - kŕčovité stĺpy sekvenciálne osvetlené LED svetlami a rozmnožené rastlinami, ktoré slúžia ako vertikálne záhrady. Tieto stĺpy, ktorých výška sa pohybuje od 25 do 50 metrov, spájajú futuristický dizajn s funkciou, kde je zabezpečené dodávanie vzduchu do skleníkov a využívanie deštej vody pre ich zavlažovanie.

Ďalšou populárnou atrakciou v záhradách je Cloud Forest. Tento 35 metrov vysoký skleník predstavuje dobové jazierka a vodopády, mohutné stromy zakryté machom a previsnuté rastliny, všetky zapadajúce do interaktívneho eko-systému, ktorý je tým úžasným, že simuluje rôzne klimatické podmienky tropickej džungle a môže poskytnúť návštevníkom pocit, že sa prechádzajú pomedzi plytké a kameňové riečne korytá.

Aby návštevníci nezabudli, že sa nachádzajú v menšom meste s jedným z najdôležitejších obchodných a finančných centier Ázie, do záhrad byly integrované umelé vodopády a svetelné a vodné efekty, aby vytvorili neopakovateľné zážitky pre hľadáčikov po krajine.

Počasie v Singapure a jeho záhradách v Bays Gardens sú skutočne jedinečné. Pokiaľ sa chcete prejsť medzi neobyčajnými konštrukciami a užiť si pekný výhľad, musíte počítať so skutočne horúcim počasím a vlhkým klimatickým prostredím. Ak túžite po zmene prostredia a chcete počuť exotické zvuky a vône, túto záhradu rozhodne musíte navštíviť.


Dovolenka Singapur Gardens by the Bay


Singapur je známy ako kozmopolitné mesto s moderným dizajnom a fascinujúcimi prírodnými záhradami. Jednou z najzaujímavejších atrakcií v Singapure sú Gardens by the Bay - záhrady nachádzajúce sa na južnom cípe mesta. Táto destinácia ponúka návštevníkom mnoho zážitkov a zaujíma aj tých pohodlných turistov, pretože sa nachádza len pár krokov od centra.

Gardens by the Bay sú rozdelené do troch sekcií: Bay Central Garden, Bay East Garden a Bay South Garden. Najväčšou a najzaujímavejšou sekciou je Bay South Garden, kde sa nachádza niekoľko atrakcií, ktoré stojí za to navštíviť.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií sú obrie Supertrees - masívne vertikálne záhrady, ktoré sú vysoké až 50 metrov. Návštevníci si môžu prejsť cez chodník, ktorý vedie z jedného stromu na druhý. V noci sú stromy osvetlené farebnými svetlami, ktoré tvoria celkovú malbu.

Ďalšou atrakciou sú Cloud Forest a Flower Dome. Cloud Forest je zasadený do zasnežených himalájskych vrchov a ponúka návštevníkom nádherné výhľady na celý záhradu a mesto v pozadí. V centre sa nachádza najvyššia vodopád v interiéri na svete, ktorý padá z výšky 35 metrov. Flower Dome je klimatizovaná skleníková záhrada, kde sa návštevníci môžu prechádzať nad radom kvitnúcich rastlín a stromov, ktoré boli zozbierané z celého sveta.

Pre tých, ktorí by potrebovali oddych a uvoľniť sa od stresu mesta, je v parku aj malý rybník, kde si môžu požičať loďky a stráviť zopár hodín v príjemnej atmosfére.

Gardens by the Bay sú otvorené každý deň a cena vstupenky je zhruba 28 USD pre dospelých a 15 USD pre deti. Dovoľujú návštevníkom mať nezabudnuteľné zážitky a vychádzajú v ústrety turistom, ktorí sa chcú naučiť viac o rastlinách a ich životnom cykle.

V zásade, Gardens by the Bay sú krásne miesto navštíviť pre každého, kto hľadá niečo nevšedného a zaujímavého. Táto destinácia ponúka nádherné zážitky v cudzom meste a zároveň aj ukazuje, aký vplyv má človek na prírodu a aké kroky by sa mali urobiť pre ochranu prírody budúcnosti. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete stotožniť s prírodou a zároveň si vychutnať moderné kozmopolitné mesto, Gardens by the Bay je miesto pre vás!


Letenka Singapur Gardens by the Bay


Singapur Gardens by the Bay: Krajinná architektúra budúcnosti

V diaľke sa týči jeden z najvýznamnejších symbolov Singapuru - Gardens by the Bay. Tento fenomenálny komplex, ktorý bol otvorený verejnosti v roku 2012, je jedným z najkrajších zelenejších miest na svete a prináša nezabudnuteľný zážitok každému, kto ho navštívi.

Nachádza sa v srdci Singapuru, v blízkosti slávneho Marinablo Parku a Marina Bay Sands kasína, a má plochu takmer 100 hektárov. Okrem jedinečných záhrad a krajinného dizajnu, Gardens by the Bay ponúkajú aj mnoho atrakcií a aktivít pre všetky vekové skupiny.

Jedným z najimpresívnejších znakov tohto miesta sú Supertrees. Tieto 25 až 50 metrov vysoké vertikálne záhrady vyzerajú ako vytrhnuté z budúcnosti a sú inšpirované prírodou. Tieto 18 umele vytvorených veží slúžia nie len na estetické účely, ale majú tiež významnú funkciu pre udržateľný rozvoj. Ide o vertikálne záhrady so zasadenými stromami a rastlinami, ktoré slúžia na recykláciu odpadových produktov, ako je voda a energia.

Ale to nie je všetko, čo Supertrees majú na ponuku. Každý z nich je vybavený vyhliadkovou plošinou, ktorá ponúka ohromujúci panoramatický výhľad na Singapur z výšky. Zo Supertrees môžete tiež zažiť neobvyklý zážitok, keď sa o 19:45 a 20:45 každý deň koná audiovizuálna predstavenie nazvané "OCBC Garden Rhapsody". Tento multimedálny spekták kombinuje svetelné efekty, hudbu a tanec, čo vytvára jedinečnú atmosféru.

Okrem Supertrees je medzi najpopulárnejšie atrakcie tohto miesta tiež Cloud Forest a Flower Dome. Cloud Forest je 35-metrová sklenená konzervatórium, ktorá má v sebe ubezpečený jeden z najvyšších kaskádových vodopádov na svete. Je domovom exotických rastlín, vrátane množstva voľne rastúcich orchideí a bromélií. Flower Dome je skleník, ktorý získal v roku 2015 Guinnessov svetový rekord za najväčší skleník so stopami.

Celkovým cieľom Gardens by the Bay je zdôrazniť dôležitosť ochrany prírody a udržateľného životného štýlu. Okrem toho, že ponúka krásne miesto na oddych a relax, komplex vyniká aj svojou vedeckou úlohou pri výskume rastlín a biologických procesov.

Gardens by the Bay sú nielen nevyhnutnou zastávkou pre návštevníkov Singapuru, ale aj príkladom, ako mesto môže dokázať, že krajinná architektúra môže byť súčasťou jeho siluety a zároveň služiť ako laboratórium pre budúcnosť životného prostredia. Ak plánujete cestu do Singapuru, nezabudnite zahrnúť toto fascinujúce miesto na svoj zoznam atrakcií. Nechajte sa očariť krásou, inováciou a udržateľným myslením, ktoré zdobí Gardens by the Bay.


Ubytovanie Singapur Gardens by the Bay


Singapur Gardens by the Bay je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Ázii. Nachádza sa v centrálnej časti Singapuru a patrí medzi najväčšie zelené parky a botanické zahrady na svete. Ak plánujete navštíviť Singapur, určite navštívte Gardens by the Bay a zarezervujte si ubytovanie priamo v parku.

V ubytovaní v Singapur Gardens by the Bay máte prístup k mnohým fantastickým atrakciám a aktivitám, ktoré by vás mohli zaujímať. Najmä ak ste milovníkmi prírody a chcete sa naučiť viac o flóre a faune miestneho obyvateľstva, určite si toto miesto nenechajte ujsť.

Gardens by the Bay poskytuje veľké množstvo ubytovacích možností pre turistov. Priamo v parku sa nachádza Marina Bay Sands, ktorý patrí medzi najprestížnejšie hotely v Singapure. Tento hotel ponúka luxusné izby a apartmány s výhľadom na mesto a unikátnym vyhliadkovým bazénom na poschodí.

Ďalšie možnosti ubytovania v parku zahŕňajú Hotel Vagabond, ktorý ponúka jedinečný dizajn a pohodlie izieb, a Marina Mandarin, ktorý je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú výhodnú polohu a výborné služby.

Navyše, mimo parku je k dispozícii veľké množstvo ďalších možností ubytovania, ktoré sú rozmiestnené v blízkosti Gardens by the Bay. Tiež spomeňme napríklad hotely Cé La Vi, Pan Pacific Hotel Singapore a Ritz Carlton.

Okrem ubytovania sa v Singapur Gardens by the Bay nachádza množstvo atrakcií. V parku sa nachádza celkom tri konzervatóriá - cloudforest, flower dome a supertree grove. V cloudforest si môžete vychutnať pohľad na vodopády a tropické lesy, zatiaľ čo v flower dome si môžete pozrieť rôzne druhy kvetov z celého sveta.

Park tiež ponúka rôzne relaxačné zóny, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si krásu miestnej prírody. Niektoré z týchto zón zahŕňajú supertree grove, skyway a dragonfly lake.

Singapur Gardens by the Bay je nepochybne jedným z najkrajších miest na svete. Ubytovať sa v tomto parku je unikátny zážitok, ktorý by si mal každý turista vyskúšať. Vďaka blízkosti mnohých turistických atrakcií a najlepším ubytovacím možnostiam v okolí, vám toto miesto poskytne nezabudnuteľné zážitky na celý život.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky