Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Spojené kráľovstvo Windsor Castle

Ubytovanie Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Windsor Castle je jedným z najznámejších a najstarších kráľovských sídiel na svete. Nachádza sa v meste Windsor v Spojenom kráľovstve a je domovom britskej kráľovskej rodiny. Sídlom tuším od 11. storočia, táto impozantná pevnosť sa stala jedným z najobľúbenejších turistických miest vo Veľkej Británii.

Windsor Castle je označovaný ako najväčší obytný hrad na svete a rozprestiera sa na ploche viac ako 13 akrov. Hrad má rozmanitú architektúru, spájajúcu prvky normandského, gotického, renesančného a viktoriánskeho štýlu. Jeho významnou súčasťou je kaplnka svätého Juraja, ktorá je mimoriadne krásna so svojimi farebnými vitrážami a unikátnymi ornamentálnymi detailmi.

Návštevníci majú možnosť prehliadky niektorých častí hradu, vrátane kráľovskej rezidencie, kde sa stále konajú kráľovské obrady a hostiny. Turisti si tiež môžu vychutnať prehliadku State Apartments, ktoré sú zdobené umeleckými dielami od slávnych umelcov ako Titian, Rembrandt a Rubens. Áno, táto rezidencia nie je iba historickým miestom, ale je stále využívaná kráľovskou rodinou.

Windsor Castle je jedným z dôvodov, prečo sa túto oblasť nazýva Kráľovské Berkshire. Okrem prehliadky hradu môžu návštevníci objavovať jeho okolie a užívať si prírodné scenérie na prechádzkach okolo hradu. Povestná Long Walk, dlhá trieda stromov vedúca od hradného komplexu až za mesto Windsor, ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, Windsor ponúka množstvo možností. Okrem veľkého výberu hotelov a penziónov je tu tiež možnosť prenajať si apartmány alebo súkromné rezidencie v tesnej blízkosti samotného hradu. Pri výbere ubytovania je možné si vybrať medzi luxusnými reštauráciami, kaviarňami a obchodmi, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hradu.

Windsor Castle je skutočným pokladom Spojeného kráľovstva. Je to miesto s bohatou históriou a kultúrou, kde je možné sa pohybovať medzi stenami, ktoré existujú už stáročia. Pre tých, ktorí sú nadšení kráľovskou rodinou a históriou, je návšteva tohto miesta nevyhnutná. Windsor Castle poskytuje nezabudnuteľný zážitok a ponúka možnosť spoznať skutočné vnútro kráľovskej rezidencie.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Windsor Castle


1. Čo je Windsor Castle?
Windsor Castle je kráľovské sídlo na západ od Londýna v Anglicku.

2. Kto tam býva?
Windsor Castle je oficiálnym sídlom britskej kráľovnej a kráľovskej rodiny.

3. Je možné si zarezervovať prehliadku?
Áno, prehliadky sú dostupné pre verejnosť počas ročných období, ktoré nie sú určené pre návštevu kráľovnej alebo počas neplánovaných zatvorení.

4. Aké sú otváracie hodiny a vstupné?
Otváracie hodiny a vstupné sa líšia v závislosti od prehliadkového programu. Najlepšie je preveriť aktuálne informácie na oficiálnej internetovej stránke.

5. Aké atrakcie si môžem pozrieť v rámci mojej návštevy?
Turistické prehliadky zahŕňajú St George's Chapel, State Apartments, Queen Mary's Dolls' House a ďalšie miesta v hradnom komplexe.

6. Musím si na prehliadku rezervovať miesto vopred?
Áno, návštevníci by mali dbať na to, aby si zarezervovali miesto vopred, keďže kapacity sú obmedzené a často dochádza k vypredaniu vstupeniek.

7. Môžem využiť fotografie na prehliadke?
Áno, fotografovanie a videovanie sú povolené na niektorých miestach v rámci hradného komplexu.

8. Je možné sa dostať na hrad vlakom alebo autobusom?
Áno, Windsor je dobre napojený na železničnú a autobusovú sieť z londýnskej sústavy verejnej dopravy.

9. Sú v areáli k dispozícii reštaurácie a suveníry?
Áno, v areáli sa nachádza niekoľko reštaurácií a suvenírových obchodov.

10. Je tam parkovisko pre návštevníkov?
Áno, návštevníci môžu využiť niekoľko parkovísk v okolí a na samotnom hradnom komplexe.


Letenka Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Letenka do Spojeného kráľovstva: Objavte klenot Windsor Castle

Ak hľadáte cestovateľský zážitok, ktorý vás prenesie do minulosti a preskúma kultúru, históriu a majestát kráľovskej rodiny, letenka do Spojeného kráľovstva a návšteva Windsor Castle je výbornou voľbou.

Windsor Castle, nachádzajúci sa na juhozápade Anglicka v grófstve Berkshire, je najstarším a najväčším stále obývaným hradom na svete. Bez ohľadu na ročnú dobu a počasie, tento nádherný a monumentálny hrad vám poskytne zážitok, aký sa nedá nazvať ničím iným ako úchvatný.

História Windsor Castle sa datuje späť až do 11. storočia, kedy ho postavil anglický kráľ Vilém I., známy aj ako Vilém Osvajč. Hrad, nachádzajúci sa na vyvýšenom skalnom útese nad riekou Temža, bol pôvodne vybudovaný ako obranná pevnosť. Postupne však slúžil ako rezidencia pre mnoho britských monarchov vrátane slávnej kráľovnej Alžbety II.

Prehliadka Windsor Castle vám umožní odkryť jeho historické poklady. Môžete si vychutnať krásu St George's Chapel, kde sa konajú kráľovské svadby a pohreby. Táto gotická kaplnka je považovaná za jedno z najdôležitejších gotických architektonických diel v Anglicku.

Okrem kaplnky môžete prejsť dlhou akréžou hradu, kde nájdete zaujímavé múzeá, ako napríklad Kráľovské apartmány, kde sú vystavené nádherné umelecké diela a vzácne predmety. Budete mať jedinečnú možnosť vidieť slávne obrazy od majstrov ako Leonardo da Vinci a Rembrandt.

Pre obdivovateľov zelených oáz je na windsorskom areáli aj Kráľovská záhrada. Postavená Vojvodom z Edinburghu v rokoch 1972 až 1979, je fantastickým miestom na prechádzky aj relax. Vo vnútri záhrady sa nachádzajú jazierka, kvetinové záhony a dokončuje ju fascinujúci Morderiský kruh.

Ak sa chcete pridať k niečomu výnimočnému, požiadajte o návštevu hradu počas slávneho ceremoniálu Zmenu stráže. Tento slávnostný obrad, ktorý sa koná každý deň okolo 11. hodiny, je skutočným zážitkom, kde sú strážcovia vladcovej hliadky (Guard) v tradičných uniformách vymieňaní miestami. Je to jedinečná príležitosť vidieť tieto záchranárové vojenské jednotky v akcii.

A čo sa týka stravovania, v blízkosti hradu Windsor nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať anglickú kuchyňu, tradičné raňajky alebo teapot s poriadnym čajom.

Návšteva Windsor Castle je zážitkom, ktorý nikdy nezabudnete. Pre svoju dohodu s letenou do Spojeného kráľovstva do Windsoru, si nezabudnite rezervovať dostatočne času na objavovanie tohto legendárneho miesta a jeho bohatého dedičstva. Uisťujeme vás, že váš let bude plný vzrušenia a nových zážitkov.


Počasie Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Windsor Castle sa nachádza vo Windsoru, v hrabstve Berkshire v Spojenom kráľovstve. Je to jedno z najväčších obývaných hradov na svete a je tiež jeden z oficiálnych rezidencií britských panovníkov. Okrem jeho historického významu je zaujímavé aj z hľadiska počasia.

Windsor Castle leží v južnej časti Spojeného kráľovstva a ako také patrí pod vlhký oceánsky klimatický pás. To znamená, že počasie je tu značne promenádne a podlieha vplyvom Atlantického oceánu. Zimy sú miernymi a vlhkými, zatiaľ čo letá sú teplé a často oblačné.

Teploty v zime sa pohybujú okolo priemernej hodnoty 7 °C, ale môžu klesnúť aj pod bod mrazu. Najchladnejšie mesiace sú december a január. Nie je neobvyklé, že v Windsor Castle napadne aj niekoľko centimetrov snehu, aj keď sneženie nie je také časté ako na severnejších častiach Spojeného kráľovstva.

Letá v Windsor Castle sú teplé, s teplotami dosahujúcimi priemerne 20 °C. Slnko často svieti, ale môže byť aj oblačno s občasnými lehkými dažďami. Letné mesiace sú od júna do augusta a to je tiež obdobie, kedy väčšina návštevníkov prichádza do Windsor Castle.

Celoročne je veľmi dôležitým faktorom vietor. Víchrica môže byť veľmi silná a prechádzať cez celý hrad. Z tohto dôvodu sú stromy v kráľovských záhradách často kŕtene, aby odolali náporu vetra.

Väčšina turistov navštevuje Windsor Castle v lete, aby mohli vychutnať príjemné teploty a výhľady na okolitú krajinu. Aj keď počasie nie je vždy predvídateľné, práve to pridáva k zážitku zo samotného hradu. Ako rezidencia panovníkov už viac ako tisíc rokov, Windsor Castle pretrval množstvo dažďov, snehov a slnečných dní. Je to jedna z destinácií, kde počasie pomáha tvarovať atmosféru a históriu tohto nádherného hradu.


Dovolenka Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Spojené kráľovstvo je jedným z najobľúbenejších turistických miest vo svete. Jeho množstvo histórie, kultúry a turistických atrakcií z neho robia ideálne miesto na dovolenku. Medzi tieto atrakcie patrí aj kráľovský zámok Windsor Castle.

Windsor Castle sa nachádza v meste Windsor, ktoré sa nachádza necelých 40 km západne od Londýna. Zámok je jedným z najvýznamnejších ukážok anglického barokového a gotického štýlu. Založený bol v 11. storočí a odvtedy bol miestom, kde sa konali mnohé významné kráľovské udalosti.

Dnešný zámok vznikol približne v 19. storočí, po požiari, ktorý zničil veľkú časť pôvodného zámku. Dnes je to najdlhšie obývaný kráľovský zámok na svete a jedno z miest, kde kráľovná Alžbeta II. trávi veľa času.

Návšteva Windsor Castle je úžasný zážitok, ktorý vám umožní vidieť históriu kráľovskej rodiny, ale aj obdivovať nádheru kráľovských interiérov a exteriérov. Po celom zámku je možné vidieť nejednu historickú artefakt, nech už ide o staré portréty kráľovských osôb alebo krásne koberce, ktoré ozdobujú podlahy.

Medzi najvyhľadávanejšie miesta patrí Kaplnka sv. Jiří, kde sa konajú kráľovské svadby, krstiny a iné slávnostné udalosti. Kaplnka bola postavená v 14. storočí a obsahuje množstvo krásnych náhrobných kameňov a vitrážových okien.

Ďalšou atrakciou Windsor Castle je Stája kráľovskej rodiny, ktorá bola prekonštruovaná a otvorená pre návštevníkov v roku 1992. Stája obsahuje množstvo koní, kočárov a hliadok. V súčasnosti je to jedno z najnavštevovanejších miest zámku, ktorého miestnosť bolo navrhnuté tak, aby umožnilo návštevníkom vidieť koní a kočiary bez toho, aby sa museli dívať za sklo.

Keďže Windsor Castle je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Spojenom kráľovstve, odporúča sa návštevu zabezpečiť predtým, než sa tam vydáte. Vstupné lístky si môžete zakúpiť online alebo na mieste. Vzhľadom k tomu, že zámok je vo vlastníctve kráľovskej rodiny, je možné, že sa bude uzavrieť kvôli kráľovským udalostiam, preto nezabudnite na aktualizácie, kedy bude zámok otvorený pre verejnosť.

Ak hľadáte dovolenku v Spojenom kráľovstve, Windsor Castle je jedným z najlepších miest na návštevu. Jeho krása, história a význam pre britskú kráľovskú rodinu robia z tohto miesta skutočný turistický klenot.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky