Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Taiwan Kaohsiung

Dovolenka Taiwan Kaohsiung


Taiwan je nádherný ostrovní stát ležící v Tichém oceánu. Má bohatou kulturu a historii, malebnou krajinu a úchvatné přírodní krásy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na ostrově je město Kaohsiung. Přijďte s námi objevit, proč je toto město tak výjimečné a proč byste sem měli zařadit svou další dovolenou.

Kaohsiung je druhým největším městem na Tchaj-wanu a je známé svou moderní architekturou, nákupními a zábavními centry a pestrou gastronomií. Město se nachází na jižním pobřeží Tchaj-wanu a jeho přístav je jedním z nejrušnějších v regionu. Tento přístav přináší do města živost a dynamiku, které jsou zde patrné na každém rohu.

Jedním z hlavních lákadel Kaohsiungu je jeho neskutečná nábřežní promenáda, která se táhne podél mořského pobřeží. Tato promenáda, známá jako "Love River", je ideálním místem pro romantickou procházku nebo odpočinek s přáteli. Můžete si také pronajmout jízdní kolo a vydat se po cyklostezce, která vás provede kolem nejkrásnějších částí města.

Mezi další turistické atrakce v Kaohsiungu patří Buddhova pagoda, kterou můžete vystoupat až na vrchol a vychutnat si dechberoucí výhled na město a okolní krajinu. Návštěva 85. patra nejvyšší budovy na Tchaj-wanu, "Tuntex Sky Tower", je další nezapomenutelný zážitek. Výtah vás vyveze do výšky téměř 400 metrů, kde se můžete pokochat panoramatickým výhledem na celou metropoli.

Pro milovníky umění a kultury Kaohsiung nabízí mnoho galerií, muzeí a divadel, které ukazují místní talent a kreativitu. Můžete se projít po ulici Pier-2 Art Center, která je zaplněná uměleckými díly a výstavami, nebo navštívit Liuhe Night Market, který je jedním z největších nočních trhů na Tchaj-wanu. Zde si můžete vychutnat tradiční tchaiwanskou kuchyni, vybrat si z mnoha lahůdek a prozkoumat místní tradiční řemesla.

Kromě toho se v Kaohsiungu nachází také mnoho přírodních a historických památek. Můžete navštívit národní park Kenting, který je známý pro svou nepopsatelnou krásu - bílé písečné pláže, korálové útesy a křišťálově čisté moře. Uvítá vás také pohádkový Cijin Island, který je dosažitelný přes most a nabízí údolí plné mangrovových lesů a starých rybářských vesnic.

Kaohsiung je rovněž domovem několika slavných chrámů, jako je například Dřevěný chrám (Lioho Night Market) nebo Fo Guang Shan Buddha Memorial Center, který je největším buddhistickým komplexem na světě.

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na svou další dovolenou, zvážte prosím návštěvu Kaohsiungu na Tchaj-wanu. Toto město ožije vašim cestovatelským duchem a nabídne vám skutečně unikátní zážitky.


Ubytovanie Taiwan Kaohsiung


Taiwan je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Ázii a jeho druhé najväčšie mesto, Kaohsiung, nie je výnimkou. Mesto láka návštevníkov svojou bohatou kultúrou, modernými atrakciami a pohľadmi na moro a hory. Pri plánovaní svojej cesty do Kaohsiungu je dôležité zabezpečiť si ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania a vyhovie vašim potrebám.

Kaohsiung ponúka širokú škálu možností ubytovania pre rôzne cestovateľské rozpočty a preferencie. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí ubytovanie v luxusných hoteloch, ktoré ponúkajú moderné vybavenie a výhodnú polohu. Mnoho takýchto hotelov sa nachádza v blízkosti centra mesta, čo znamená, že budete mať všetky hlavné atrakcie a pamiatky na dosah ruky. Nechýba tu však ani možnosť ubytovať sa v menších, lacnejších hoteloch alebo penziónoch, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie za rozumné ceny.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislý spôsob cestovania, je v Kaohsiungu dostupná aj široká sieť apartmánov a ubytovania typu Airbnb. Tieto možnosti vám umožňujú mať viac súkromia a samostatnosti pri spravovaní svojho pobytu. Apartmány sú obvykle dobre zariadené a majú vlastnú kuchynku, čo vám umožňuje si pripraviť vlastné jedlá a ušetriť peniaze na reštauráciách.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je tu tiež mnoho hosteľov a backpackerských ubytovaní, ktoré ponúkajú jednoduché, no cenovo dostupné možnosti. Tieto ubytovacie zariadenia sú pre vašu pohodu vybavené základnými pohodlnými izbami a sprchovými kútmi. Zvyčajne tiež ponúkajú spoločné priestory, kde si môžete oddýchnuť a stretnúť iných cestovateľov.

Kaohsiung je tiež známy svojimi termálnymi kúpeľmi a wellness centrami. Pre tých, ktorí chcú zažiť skutočnú relaxáciu a oddych po celodennom objavovaní mesta, je možnosť rezervovať si pobyt v hoteloch s vlastnými termálnymi prameňmi alebo kúpeľmi. Tieto hotely často ponúkajú aj širokú škálu ďalších wellness služieb, ako sú masáže, sauny a soláriá.

Pri výbere ubytovania v Kaohsiungu je dôležité myslieť tiež na polohu. Niektoré hotely sa nachádzajú v blízkosti hlavných turistických atrakcií, ako je napríklad námestie Láska alebo prístav Kaohsiung. Ak máte záujem o návštevu týchto miest, bolo by vhodné vybrať si hotel v blízkosti. Na druhej strane, ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete si vybrať ubytovanie v oblastiach mimo centra mesta.

Kaohsiung je pokladnicou kultúry, histórie a moderných atrakcií. Je to miesto, ktoré stojí za to navštíviť a vychutnať si jeho jedinečný šarm. Aby ste si svoju cestu užili naplno, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie vopred. Nech už si vyberiete luxusné hotely, apartmány alebo hostely, bude vám zaručený príjemný pobyt a možnosť objavovať všetko, čo Kaohsiung ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Kaohsiung


Otázky a odpovede týkajúce sa Taiwanu, konkrétne mesta Kaohsiung:

1. Aké letiská sa nachádzajú v blízkosti Kaohsiungu?
Odpoveď: V blízkosti mesta Kaohsiung sa nachádza medzinárodné letisko Kaohsiung International Airport.

2. Aké je nezávislé, de facto uznané štátne usporiadanie Taiwanu?
Odpoveď: Taiwan má niekoľko názvov, ale najčastejšie sa označuje ako Taiwanská republika.

3. Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Kaohsiungu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Kaohsiungu patria Lotus Pond, Dragon and Tiger pagoda, Pier-2 Art Center, Fo Guang Shan Buddha Museum, a Love River.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kaohsiungu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Kaohsiungu je v zimnej a jarnej sezóne, teda od novembra do apríla. V lete môže byť veľmi horúco a vlhko.

5. Aké sú tradičné jedlá v Kaohsiungu?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Kaohsiungu zahŕňajú ryby, morské plody, nudle a jedlá z wok pančiev. Populárne jedlá zahŕňajú mäkké korenie Tainan, chlieb s jesť ako, a Taro koláče.

6. Aké je miestne dopravné spojenie v Kaohsiungu?
Odpoveď: V meste Kaohsiung je k dispozícii doprava ako MRT (metro), autobusy a taxíky. Nájomné bicykle sú tiež k dispozícii pre turistov.

7. Aké sú miestne zvyky a tradície v Kaohsiungu?
Odpoveď: Miestni obyvatelia v meste Kaohsiung si zachovávajú množstvo tradičných zvykov vrátane osláv lunárneho nového roka, Turnip Cake Festival, a Dragon Boat Festival.

8. Aké sú miestne nákupné centrá v Kaohsiungu?
Odpoveď: Medzi najväčšie miestne nákupné centrá v Kaohsiungu patria Dream Mall, Mitsukoshi Department Store, Hanshin Department Store a Ruifeng Night Market.

9. Aké miestne pamiatky si turisti môžu prezrieť v Kaohsiungu?
Odpoveď: V Kaohsinugu sú k dispozícii rôzne pamiatky, ako napríklad Rainbow Church, Kaohsiung 85 Building, Kaohsiung Confucius Temple a Old City of Zuoying.

10. Aké by sa malo urobiť v prípade potreby zdravotnej starostlivosti v Kaohsiungu?
Odpoveď: V prípade potreby zdravotnej starostlivosti sa navrhuje odporučiť sa na väčšiu lekársku fakultu v meste Kaohsiung. Každá turistická kancelária by mala poskytnúť informácie o najbližšej možnej zdravotníckej starostlivosti.


Letenka Taiwan Kaohsiung


Letenka do Taiwanu: Navštívte fascinujúce mesto Kaohsiung

Ak ste dobrodruh a radi objavujete nové a jedinečné miesta, potom by ste určite mali zvážiť návštevu mesta Kaohsiung v Taiwane. Toto rozmanité a živé mesto ponúka nádherné prírodné, historické aj kultúrne zážitky. A keďže mesto sa stáva populárnym medzi cestovateľmi, existuje množstvo leteniek do Taipei, hlavného mesta Taiwanu, s častými spojeniami aj do mesta Kaohsiung.

V mestskom centre Kaohsiungu nájdete množstvo moderných mrakodrapov, ale aj historické budovy, ktoré sú pozostatkom jeho bohatej minulosti. Jeden z najvýznamnejších historických symbolov je Sih Jin Jhu Láma Chrám. Táto budova, vyzdobená tradičnou čínskou architektúrou, je dôležitým miestom duchovného uctievania. Mnohí návštevníci sa sem schádzajú, aby si obdivovali nádherné sochy budhov a obetovali kadidlo.

Ak máte radi prírodu a chcete sa dostal k oceánu, návšteva pobrežného parku Qijin je nevyhnutná. Môžete sa prejsť po promenáde priamo vedúcej k moru až k majáku. Vychutnajte si nádherný výhľad na oceán, opaľujte sa na piesočnatom pláži alebo podnikajte výlety po okolí na bicykli. Qijin je známe tiež svojou pestrou ponukou čerstvého morského jedla, ktoré si môžete vychutnať v jednej z miestnych reštaurácií.

Ak sa zaujímate o umeleckú a kultúrnu scénu, mali by ste navštíviť múzeum umenia v Kaohsiungu. Svojou modernou architektúrou je jedným z najväčších múzeí umenia vo východnej Ázii. Môžete tu obdivovať množstvo diel od miestnych aj svetoznámych umelcov. Často sa tu konajú aj rôzne výstavy a podujatia, ktoré pridávajú sviežosť do umeleckej scény mesta.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o tradičnú kultúru a história mesta, je návšteva pohostinného múzea Čeng Diej-siau nevyhnutná. V tomto múzeu sa dozviete viac o slávnom básnikovi Čeng Diej-siaovi, ktorý pochádza z tejto oblasti. Okrem toho návštevníci môžu vidieť tradičné rekvizity a predstavenia, ako je tancovanie s drakmi a múdrosť Čínskeho divadla.

Letenka do Taiwanu je skvelou príležitosťou nechať sa zlákať množstvom fascinujúcich zážitkov, ktoré mesto Kaohsiung ponúka. Nech už ste nadšený dobrodruh, umelecký milovník alebo kultúrny zvedavec, Kaohsiung vám určite ponúkne niečo, čo si zamilujete. Preto neváhajte a získajte si letenku do tohto nádherného miesta, kde sa stretnú východ a západ v dokonalej harmónii.


Počasie Taiwan Kaohsiung


Taiwan Kaohsiung je jedno z najteplejších miest na Taiwanu, kde nájdeme rozmanité počasie a klimatické podmienky. Toto mesto leží na juhozápade Taiwanu, v južnej časti Taiwanu a susedí s Tichým oceánom.

Vďaka svojej geografickej polohe sa Kaohsiung nachádza v subtropickom podnebnom pásme, čo znamená, že je tu relatívne teplo a vlhko počas celého roka. Mesto je známe svojimi vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou vzduchu.

Letné mesiace, od júna do septembra, sú v Kaohsiungu najhorúcejšie a najvlhkejšie. Teploty sa pohybujú okolo 30 až 35 °C, pričom vlhkosť vzduchu môže dosahovať až 80 %. Občas sa tu objavujú aj tajfúny, ktoré prinášajú silné veterné a dažďové búrky. Letné mesiace sú tiež obdobím monzúnových zrážok, ktoré môžu spôsobiť záplavy a vyššie riziko zemetrasení.

Jeseň a jar, teda mesiace október a november, a marec a apríl, sú tu o niečo príjemnejšie. Teploty sú miernejšie, pohybujú sa okolo 25 °C, a vlhkosť vzduchu klesá na približne 70 %. Toto obdobie je tiež najúžasnejšie pre návštevu rôznych okolitých ostrovov a prírodných parkov v Kaohsiungu.

Zima v Kaohsiungu trvá od decembra do februára. Je to obdobie s najnižšou teplotou, ktorá sa pohybuje medzi 15 a 20 °C. Vlhkosť vzduchu je v tomto období nižšia a dosahuje približne 60 %. Aj keď je to najchladnejšie obdobie, teploty sú stále primerane teplé, a preto tu nejestvuje príliš veľký pokles teploty.

Kaohsiung je tiež známy svojimi dažďami počas celého roka. Priemerne tu spadne okolo 2000 mm zrážok ročne. Najväčšie množstvo zrážok spadá v lete a na jeseň, keď monzúnové obdobie prináša silné dažde. Zimné mesiace majú tendenciu byť suchšie, ale stále sa vyskytuje mierna zrážková činnosť.

Pri plánovaní cesty do Taiwanu Kaohsiung je dôležité brať do úvahy aktuálne počasie. Je potrebné sa pripraviť na vysoké teploty a vysokú vlhkosť vzduchu počas väčšej časti roka. Rovnako je vhodné sledovať správy o tajfúnoch a monzúnoch, aby ste mohli bezpečne plánovať svoje aktivity a cesty.

Kaohsiung je fascinujúce mesto s unikátnym počasím, ktoré prináša svoje vlastné výzvy a krásy. Nesmierne horúce leto, príjemné jeseň a jar a mierne zimy robia z Kaohsiungu zaujímavé miesto pre návštevníkov, ktorí si chcú vychutnať jeho kultúru a prírodné krásy.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky