Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Taliansko Matera

Dovolenka Taliansko Matera


Taliansko je známe svojou krásnou krajinou, bohatou históriou a výbornou kuchyňou. Jedným z mála miest v Taliansku, ktoré je ešte neobjavené turistami, je Matera. Nachádza sa v južnej časti krajiny a je hlavným mestom provincie Matera v regióne Basilicata.

Matera je známa svojimi unikátnymi jaskynnými domami a historickým centrom, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto sa nachádza na skalnatom vrchu obklopenom údolím a ponúka návštevníkom pohľad do minulosti. Jaskynné domy, známe ako Sassi di Matera, sú vytvorené vytesaním do vápencových skál a slúžili ako obydlia pre obyvateľov Matera až do 20. storočia. Dnes sú niektoré z týchto jaskýň upravené na hotely, reštaurácie a obchody, čím dávajú návštevníkom možnosť zažiť autentický materiansky životný štýl.

Prechádzka historickým centrom je ako cesta časom. Úzkymi uličkami a strmými schodiskami si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú krajinu a známe miesta, ako napríklad 13. storočie katedrálu Santa Maria della Bruna a Piazza Vittorio Veneto, ktoré je považované za najväčšie námestie v Európe.

V Matera si tiež môžete vychutnať výnimočnú kuchyňu regiónu Basilicata. Jedným z najznámejších jedál je pečená klobása s hroznovým vínom, známa ako Lucanica. Miestne reštaurácie ponúkajú aj ďalšie tradičné jedlá, ako sú orecchiette - leštené cesto tvaru ucha, sprevádzané rôznymi omáčkami ako napríklad ragú alebo cime di rapa, tradičné talianske hrachové cestoviny. Nemôžete vynechať ani dezerty ako cannoli - zákusky plnené ricottou, alebo semifreddo - polomrazovú zmrzlinu s mandľami.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Matera, môžete sa ubytovať v niektorom z jaskynných hotelov, kde zažijete autentický materiansky zážitok. Ponúkajú vám pohodlie moderného hotela s jedinečnou atmosférou jaskýň. Dnes je Matera čoraz populárnejším cieľom pre turistov z celého sveta, takže nezmeškajte príležitosť navštíviť toto magické mesto, kým ešte nie je príliš preplnené.

Taliansko je známe svojou bohatou históriou, a Matera je jedným z najzaujímavejších miest v krajine. Je to miesto s úžasnou architektúrou a jedinečnou atmosférou, o ktorom ste možno ešte nepočuli. Ak sa rozhodnete navštíviť Materu, určite nebudete sklamaní. Je to miesto, ktoré vás ohromí svojou krásou a históriou a zanechá vám nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Taliansko Matera


Matera je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Taliansku. Svojimi skalnými stavbami a prekrásnymi výhľadmi privádza každého turistu do úžasu. Ak sa teda rozhodnete navštíviť Materu, musíte nevyhnutne vyriešiť otázku ubytovania.

V Materi nájdete prevažne hotelové ubytovanie, kde si môžete vybrať medzi rôznymi kategóriami hotelových izieb. Najlacnejšími hotelmi sú tie, ktoré sa nachádzajú mimo historického centra a ponúkajú základné služby. Ak chcete ubytovanie bližšie k historickému centru a s lepšou kvalitou služieb, ponúka Matera veľa prepychových hotelov a luxusných apartmánov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné a originálne, je tu možnosť ubytovať sa v jednej z tradičných trulli, ktoré sú typické pre región Puglia, ale aj v samotných sezameových jaskyniach Materi. Tieto jaskyne boli premenované na neobývateľné a boli nahradené modernými domami, ale niektoré z nich boli štýlovo zrekonštruované a ponúkajú nezvyčajný zážitok z pobytu v jaskyni.

Ak preferujete úplne nový zážitok, niečo čo si užijete so svojimi najbližšími, máte na výber aj možnosť bývať v apartmáne, kde si môžete uvariť svoj obľúbený špagetový recept a zažiť miestnu kuchyňu priamo v apartmáne.

V Materi nie je problém s ubytovaním, môžete si vybrať z viacerých možností a nájsť tie najideálnejšie, ktoré budú vyhovovať vašim požiadavkám. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete bývať v klasickom hoteli alebo v jaskyni, určite sa nebudete cítiť ako turista, ale ako miestny obyvateľ.

Keďže Matera patrí medzi jedno z obľúbených miest v Taliansku, všetky ubytovacie zariadenia si vyžadujú včasnú rezerváciu, najlepšie v sezóne vopred. Ak budete mať šťastie a nájde sa voľné miesto, určite odmeníte samých seba tým, že si užijete jeden z najkrajších výhľadov a atmosfér v Taliansku.


Letenka Taliansko Matera


Taliansko Matera: Tajomná perla juhu krajiny

Matera, hlavné mesto talianskej provincie Basilicata, je jedno z najkrajších historických miest v južnom Taliansku. Svojím unikátnym vzhľadom a tajomnou atmosférou pritiahla pozornosť mnohých turistov a bola dokonca zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Taliansko je známe svojimi nádhernými pamiatkami, no Matera je niečo výnimočné. Jeho územie bolo osídlené už od praveku a stalo sa domovom mnohých kultúr a civilizácií. No najväčšou atrakciou Matera sú jeho Sassi di Matera, starobylé obydlia vytesané do vápencového útesu, ktoré tvoria jedinečný komplex jaskýň. Tieto jaskyne boli kedysi obývané, no dnes sa mnohé z nich premenili na hotely, reštaurácie a obchody, čo poskytuje turistom možnosť zažiť autentickú atmosféru miesta.

Okrem Sassi di Matera, majú návštevníci možnosť preskúmať aj mnohé historické kostoly a kláštory Matera. Jednou z najznámejších stavieb je katedrála Duomo, s jej ozdobnou fasádou a bohatou vnútornou výzdobou. Ďalšou atrakciou je Cisterna di Palombaro, obrovská podzemná cisterna, ktorá slúžila na zásobovanie vodou v minulosti.

Matera je aj miestom, kde sa urodili a vyrástli mnohí talianski umelci a intelektuáli. Preto není prekvapením, že je plná umeleckých štúdií, galérií a múzeí. Návštevníci tu nájdu výstavy moderného umenia aj tradičné remeselnícke diela.

Ak plánujete navštíviť Materu, najlepším spôsobom, ako sa sem dostať, je letecky. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do blízkeho letiska Bari Palese, ktoré je vzdialené približne 65 km od Matery. Po prílete do Bari máte možnosť prenajať si auto alebo využiť verejnú dopravu, ako je napríklad vlak.

Taliansko Matera je skutočne jedinečné a zaujímavé miesto, ktoré vás pohltí svojou históriou a kultúrou. Nie je na svete veľa miest, ktoré by mali takúto atmosféru a krásu. Preto ak hľadáte niečo výnimočné počas svojej cesty do Talianska, Matera by mala byť zahrnutá na zoznam must-see miest.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Matera


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Matera v Taliansku:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Matera?
Najlepšie obdobie na návštevu Matera je na jar a na jeseň, keď sú teploty príjemné a menej turistov.

2. Ako sa dostanem do Matera?
Matera má pohodlné spojenie aj leteckou, aj železničnou dopravou. Najbližšie letisko je v Bari, odkiaľ existuje pravidelné vlakové spojenie do Matera.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Matera?
Hlavnou atrakciou v Matera sú historické jaskynné domy, známe ako "Sassi di Matera". Ďalšie obľúbené miesta sú chrámy, parky a múzeá.

4. Koľko času je potrebné na Prehliadku Matera?
Na základnú prehliadku Matera by sa malo venovať minimálne jeden deň. Ak chcete objaviť okolité dedinky a ďalšie atrakcie, odporúčame stráviť viac času v tejto oblasti.

5. Aké sú typické talianske jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Matera?
V Matera by ste mali určite ochutnať "orecchiette", čo je tradičná domáca tésťovina, a tiež kozie mlieko a syry.

6. Sú v Matera dobré ubytovacie možnosti?
Matera ponúka širokú paletu ubytovacích možností, od luxusných hotelov po rodinné penzióny. Je však odporúčané si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas vrcholovej sezóny.

7. Má Matera nejaké festivaly alebo podujatia?
Áno, Matera má niekoľko významných festivalov a podujatí. Medzi najznámejšie patrí Festival Matera Tango, Matera Street Food Festival a Matera Jazz Festival.

8. Aké aktivity a výlety sú k dispozícii v okolí Matera?
Okolie Matera ponúka množstvo aktivít a výletov, vrátane návštevy skalných kostolíkov v Murgia Park, výletov do blízkych dedín, ako je Alberobello, alebo zažívať prírodu v Národnom parku Pollino.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Matera v Taliansku.


Počasie Taliansko Matera


V Taliansku sa nachádza veľa krásnych miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z nich je aj Matera, historické mesto v južnej časti krajiny. Okrem svojej architektúry a histórie sa Matera môže pochváliť aj priaznivým počasím.

Matera sa nachádza v oblasti Basilicata, ktorá sa vyznačuje miernym počasím počas celého roka. Počas jari a jesene sa teploty pohybujú medzi 18-25°C a v letných mesiacoch môžeme očakávať teploty okolo 30°C. Zimy v tejto oblasti nie sú príliš chladné, teploty sa pohybujú medzi 5-12°C.

Matera má suché a slnečné počasie, čo ju robí ideálnym miestom na návštevu kedykoľvek počas roka. Turisti môžu navštíviť mesto a okolité oblasti počas celého roka, pripravení na teploty a podmienky dané ročným obdobím.

Ak sa chcete vyhnúť veľkej letnej horúčave, najlepšie obdobie na návštevu Matera je medzi júnom a septembrom. Tieto mesiace ponúkajú podmienky na prechádzky, objavovanie mesta a jeho okolia, bez toho aby ste sa museli potiť a oddeľovať od intenzívneho slnka.

Matera je krásne histórické mesto, kde sa ukrývajú úkryty, kostoly a skalné budovy, ktoré boli v priebehu storočí využívané ako obytné priestory. Mesto bolo nomino­va­né na známosť UNESCO, vďaka svojej jedinečnej krajine a architektúre. Okrem toho, Matera ponúka návštevníkom úžasné jedlá a pitia, ktoré je charakteristické pre túto oblasť Talianska.

Návštevu Matera si môžete naplánovať kedykoľvek počas roka, v závislosti na vašich osobných preferenciách. Užite si jej mnoho zaujímavých a kultúrnych atrakcií, a uvoľnite sa v príjemnom počasí, ktoré ponúka túto oblasť Talianska.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky