Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Zambia Národný park Ngonye

Ubytovanie Zambia Národný park Ngonye


Zambia je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín Afriky, ktorá ponúka úžasné prírodné krásy a bohatú divokú faunu. Medzi jej najväčšie poklady patrí Národný park Ngonye.

Národný park Ngonye sa nachádza na západnom pobreží Zambie, v blízkosti mesta Sioma. Je to jedno z najmenších chránených území v krajine, ale rozhodne sa nemá čo hanbiť. Park je známy svojou spektakulárnou scenériou a krásnymi vodopádmi, ktoré sú jednými z najväčších atrakcií tohto miesta.

Jeden z najznámejších vodopádov v parku je Vodopád Ngonye Falls, ktorý je niekedy označovaný ako "malebné Viktóriino pád". Tento 35 metrov vysoký vodopád ponúka úchvatný pohľad a je úžasným miestom na fotografovanie. Okrem toho, návštevníci si môžu vychutnať aj iné aktivity, ako je riečna plavba, rybolov a turistika.

Ak sa chcete zblízka spoznať bohatstvo zambijskej divokej fauny, môžete si v parku Ngonye užiť aj safari. Park je domovom mnohým druhom zvierat vrátane slonov, leopardov, antilop a mnohých ďalších. Počas safari budete mať možnosť pozorovať tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí a naučiť sa o nich viac od skúsených rangers.

Keďže Národný park Ngonye je relatívne malý, ubytovacie možnosti sú obmedzené. Avšak návštevníci si môžu vybrať medzi niekoľkými kempmi, ktoré ponúkajú základné zázemie a pohodlné ubytovanie. Kempy sa nachádzajú v blízkosti hlavných atrakcií parku, čo vám umožní stráviť viac času s preskúmaním prírodných krás.

Okrem toho, po celom parku sú k dispozícii aj kempingové miesta, kde si môžete postaviť vlastný stan alebo karavan. Tieto miesta sú ideálne pre cestovateľov, ktorí hľadajú blízku skúsenosť s prírodou a chcú stráviť noc pod hviezdami.

Ak hľadáte jedinečný zážitok a dobrodružstvo v africkej divočine, Národný park Ngonye v Zambii je pre vás tou správnou voľbou. Jeho nádherná príroda, pôsobivé vodopády a bohatá fauna vás určite očaria a ponúknu vám jedinečný skúsenosti. Ubytovanie v tomto parku je síce obmedzené, ale bezpochyby vám poskytne pohodlie a nezabudnuteľné zážitky z tohto úžasného miesta.


Dovolenka Zambia Národný park Ngonye


Národný park Ngonye, nachádzajúci sa v Zambii, je skutočnou perlou pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Tento nádherný park ponúka úchvatné scenérie, ohromujúce vodopády a nekonečné možnosti pre turistov, ktorí túžia po unikátnom zážitku.

Ngonye je známy aj ako Victoria Falls na západnej hranici Zambie, kde sa nachádzajú jedny z najimpozantnejších a najmohutnejších vodopádov na svete. Tento národný park sa rozkladá na nečakaných 640 km² a ponúka útočisko pre množstvo zvierat a vtákov, vrátane vzácnych druhov. Medzi najznámejšie je tu lemovaný lev, gepard, krokodíl a veľké stáda afrických slonov.

Pre dovolenkárov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Zambia, je Ngonye skvelou voľbou. Krajina je pôsobivá svojou unikátnou prírodou a je oázou mieru pre tých, ktorí hľadajú únik od hektického mestského života. Národný park Ngonye ponúka širokú škálu aktivít, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších dobrodruhov.

Jednou z hlavných atrakcií parku je prechádzka po nádhernom horskom lanovom moste, z ktorého je úžasný výhľad na vodnú hladinu malých ostrovov. Táto zážitková turistika je určená pre tých, ktorí majú dostatok odvahy prekonať výšky a pocit adrenalínu pri jedinečnom zážitku.

Okrem lanového mosta môžu návštevníci Ngonye zažiť aj nezabudnuteľné raftingové dobrodružstvo na rieke Zambezi. Rieka ponúka rovnomerný tok a jasne modré vody, čo z nej robí ideálne miesto pre adrenalínové športy. Toto dobrodružstvo je určené nielen pre skúsených raftingových nadšencov, ale aj pre začiatočníkov, ktorí by radi zažili vzrušenie divokej prírody.

Pre tých, ktorí si želajú pokojnejšie aktivity, je možné v Národnom parku Ngonye navštíviť aj niektorú z jaskýň, ktoré sú domovom mnohých netradičných živočíchov. Počas túry sa návštevníci dozvedia o jedinečnej flóre a faune tohto miesta a budú mať možnosť vidieť miestnych obyvateľov v ich prirodzenom prostredí.

Návšteva Národného parku Ngonye v Zambii je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Okrem úchvatných scenérií a útočiska pre zvieratá ponúka turistom aj širokú škálu aktivít. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre plávanie v rieke Zambezi, prechádzku po lanovom moste alebo len oddych v prírode, Ngonye vám poskytne zážitky, ktoré si na dlhú dobu zapamätáte.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a krásy divokej prírody, odporúčame vám zvážiť návštevu Národného parku Ngonye v Zambii. Nech vám toto miesto poskytne unikátne zážitky a bezpečnú dovolenku plnú neopísateľných krás prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Ngonye


1. Aké sú otváracie hodiny národného parku Ngonye v Zambii?
- Národný park Ngonye je otvorený každý deň od východu slnka do západu slnka.

2. Aké je vstupné do národného parku Ngonye?
- Vstupné do parku je 20 eur pre dospelých a 10 eur pre deti.

3. Aké druhy zvierat možno vidieť v národnom parku Ngonye?
- V parku žijú rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, zébr, žiráf, antilop, krokodílov a mnoho ďalších.

4. Môže sa v parku okrem pozerania zvierat aj kempovať?
- Áno, v parku je dostupný kempovací priestor pre návštevníkov, ktorí si želajú zostať viac dní.

5. Aké aktivity sú dostupné pre návštevníkov v národnom parku Ngonye?
- Okrem safari jazd je možné v parku vykonávať aj rôzne vodné aktivity, ako napríklad rybolov, člnkovanie a rôzne druhy vodných športov.

6. Ako sa do národného parku Ngonye dostanem?
- Park sa nachádza približne 70 km južne od mesta Mongu a je najlepšie sa sem dostať autom alebo s miestnym sprievodcom.

7. Aké je povolené množstvo fotografického materiálu alebo videa, ktoré možno získať v národnom parku Ngonye?
- Návštevníci môžu fotografovať alebo natáčať videá v parku, avšak je potrebné dodržiavať predpisy ochrany životného prostredia a rešpektovať zvieratá.

8. Existuje nejaký obmedzený počet návštevníkov, ktorí môžu byť v parku súčasne?
- V parku nie sú žiadne obmedzenia na počet návštevníkov, ale pre prípad väčšej návštevy je vhodné zarezervovať si miesto vopred.

9. Je povolené krmenie zvierat v národnom parku Ngonye?
- Nie, krmenie zvierat je v parku prísne zakázané z dôvodu ochrany prírodného prostredia a zdravia zvierat.

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia pre návštevníkov v národnom parku Ngonye?
- Návštevníci by mali dbať na pokyny a odporúčania miestnych strážcov parku, držať sa označených trás a nevstupovať do nebezpečných oblastí, ako sú tvorive alebo blízkosť predátorov. Taktiež je vždy dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody a miestneho sprievodcu.


Letenka Zambia Národný park Ngonye


Ngonye Falls, známy aj ako Sioma Falls, je jedným z najkrajších a najimpozantnejších vodopádov v Zambii. Nachádza sa v národnom parku Ngonye, ktorý leží v západnej časti krajiny a ponúka jedinečný pohľad na prírodnú krásu tejto oblasti.

Ak plánujete navštíviť Zambiu a máte záujem o prírodu a dobrodružstvo, letenka do národného parku Ngonye je určite tou správnou voľbou. Letenky do Zámbie sa dajú získať z rôznych častí sveta a môžete sa dostať do hlavného mesta Lusaka. Odtiaľ sa potom môžete dostať do Siomy Falls cestou vzduchom, alebo cestou po ceste. Let trvá približne hodinu, čo vám umožní využiť čo najviac času na preskúmanie tejto nádhernej oblasti.

Po prílete do Siomy Falls budete fascinovaní jeho pokojom a krásou. Národný park Ngonye je domovom mnohých druhov divokej zveri a rastlín, ktoré sa tu zdržiavajú vďaka bohatému vodnému životu. Vodopády samotné sú skutočným divom prírody. Vytvárajú rozsiahly systém kaskád, ktoré padajú do hlbokého kaňonu so strmými stenami a vytvárajú ohromujúci záber.

Národný park Ngonye je tiež domovom mnohých vzácnych vtákov, vrátane orlov a ropuchárskych vtákov. Pre milovníkov ornitológie je to skutočný raj. Na prechádzkach po okolí môžete tiež objaviť rôzne druhy opíc, žiráf, slonov a ďalších divokých zvierat, ktoré sa nachádzajú v parku.

Počas svojej návštevy v Sioma Falls by ste si nemali nechať ujsť lodnú plavbu po rieke. Cestovanie po rieke Zambezi vám umožní vidieť nádherné scenérie a prírodu, ktorá v tomto mieste prekvitá. Môžete si tiež vyskúšať rôzne vodné športy, ako je napríklad rafting alebo kajakárenie, čo je skvelý spôsob, ako si vychutnať adrenalínovú zábavu a objaviť všetky skvosty tohto regiónu.

Letenka do Národného parku Ngonye v Zambii je skvelým spôsobom, ako odísť z každodenného zhonu a prežívať nezabudnuteľné dobrodružstvo v prírode. Pokoj a krása Sioma Falls vám určite zaberie dych a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky. Nech už ste milovníkom prírody, dobrodružstva alebo jednoducho hľadáte únik pred mestským zhonu, táto destinácia je pre vás ideálnou voľbou. Čaká na vás mnoho dobrodružstiev a jedinečných momentov, ktoré si budete pamätať na celý život.


Počasie Zambia Národný park Ngonye


Zambia je africká krajina známa svojou ohromujúcou prírodou a rozmanitými parkmi, ktoré ponúkajú úžasné príležitosti na pozorovanie divokých zvierat. Jedným z najobľúbenejších parkov v Zambii je Národný park Ngonye, ktorý je známy svojou krásnou krajinou a unikátnym počasím.

Ngonye sa nachádza v západnom konci Zambie, pri rieke Zambezi. Tento park kombinuje riečne údolie a kopcovitú krajinu, čo z neho robí jedinečné miesto na pozorovanie zvierat a obdivovanie prírodného prostredia.

Počasie v Národnom parku Ngonye je typické pre rovníkovú oblasť s dvoma hlavnými obdobiami - dažďovým a suchým. Dažďové obdobie trvá od novembra do marca, keď prichádzajú vytrvalé dažde a park sa mení na zelený raj. Počas tohto obdobia je teplota príjemná, pohybuje sa okolo 25 ° C (77 ° F) a vzduch je plný vlhkosti.

Suché obdobie sa začína v apríli a pokračuje až do októbra. Počas tohto obdobia je teplota vyššia a dosahuje až 35 ° C (95 ° F). Toto je tiež obdobia, keď sa veľké množstvo vtákov zhromažďuje okolo rieky Zambezi. Títo vtáci sú príťažliví pre množstvo turistov, ktorí prichádzajú do parku, aby ich pozorovali a fotografovali.

Národný park Ngonye je známy svojou divokou zverou. Medzi najobľúbenejšie zvieratá, ktoré možno tu stretnúť, patria slony, dravce ako levy a gepardi, nosorožci, buvoli a mnoho ďalších. Park je tiež domovom pre množstvo vtákov a hmyzu, ktoré tvoria dôležitú súčasť ekosystému parku.

Okrem pozorovania divočiny až zoženie tohto parku ponúka aj mnoho ďalších aktivít pre návštevníkov. Môžete si prezrieť miestne dediny a spoznať kultúru a život miestnych obyvateľov. Park tiež ponúka rôzne turistické trasy a siete chodníkov, ktoré vám umožnia preskúmať región pešo.

Národný park Ngonye je skutočne špeciálnym miestom, ktoré kombinuje úžasnú prírodu, bohatú divokú zver a fascinujúce kultúrne skvosty. Bez ohľadu na to, či ste prírodným nadšencom alebo jednoducho chcete zažiť niečo nové, tento park vám poskytne nezabudnuteľnú skúsenosť. Nech už prídete počas dažďového alebo suchého obdobia, budete si určite vychutnávať krásu a pôvab Národného parku Ngonye v Zambii.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky