Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Zimbabwe Umfurudzi Park

Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Umfurudzi Park


1. Kde sa nachádza Zimbabwe Umfurudzi Park?
Zimbabwe Umfurudzi Park sa nachádza v Zimbabwe, v provincii Mashonaland East.

2. Aké je vstupné do parku?
Vstupné do Zimbabwe Umfurudzi Parku je závislé od veku návštevníka. Pre dospelých je vstupné 10 amerických dolárov, pre deti vo veku od 6 do 12 rokov je vstupné 5 amerických dolárov a deti do 5 rokov majú vstup zdarma.

3. Aké druhy zvierat môžem vidieť v Zimbabwe Umfurudzi Parku?
V parku môžete vidieť širokú a rôznorodú škálu afrických zvierat, vrátane slonov, levov, žiráf, nosorožcov, antilop, zebier a mnoho ďalších.

4. Kde sa dá ubytovať v blízkosti parku?
V blízkosti Zimbabwe Umfurudzi Parku sa nachádza niekoľko rôznych ubytovacích možností, od luxusných safari lodží až po kempingové miesta. Niektoré populárne možnosti zahŕňajú Shumba Panz Lodge a Umfurudzi Safari Area.

5. Aké aktivity môžem v parku podnikať?
V Zimbabwe Umfurudzi Parku je možné podnikať množstvo rôznych aktivít, ako napríklad safari jazdy, práčovné prechádzky, rybolov a pozorovanie vtákov. Park tiež ponúka možnosti ubytovania, stravovania a zariadení na relaxáciu, ako sú bazény a wellness centrá.

6. Aké sú otváracie hodiny parku?
Park je otvorený pre návštevníkov od 6:00 ráno do 18:00 večer.

7. Môžem si priniesť vlastné jedlo a pitie do parku?
Áno, je dovolené si priniesť vlastné jedlo a pitie do Zimbabwe Umfurudzi Parku. Park však tiež poskytuje svoje vlastné reštaurácie a občerstvenie pre návštevníkov.

8. Je potrebné si naplánovať vopred safari jazdu v parku?
Je odporúčané si safari jazdu vopred naplánovať a rezervovať, aby ste mali istotu dostupnosti a lepšie využili svoj čas v parku. Rezervácie sa dajú vykonať cez oficiálnu webovú stránku parku alebo cez miestne cestovné agentúry.

9. Je potrebné očkovanie pred návštevou parku?
Pred návštevou Zimbabwe Umfurudzi Parku sa odporúča konzultovať so svojím lekárom alebo cestovnou klinikou ohľadom nevyhnutných očkovacích látek a iných preventívnych opatrení.

10. Aké je odporúčané obdobie na návštevu parku?
Najlepšie obdobie na návštevu Zimbabwe Umfurudzi Parku je počas suchého obdobia, medzi mesiacami máj a október, keď sa dažďovým pralesom minimalizuje a zvieratá sa zhromažďujú okolo vodných zdrojov.


Dovolenka Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park: Skvost africké prírody

Ak hľadáte dovolenkový raj v srdci divočiny, Zimbabwe je destinácia, ktorá vám ponúka prekrásne prírodné scenérie a unikátne zážitky. Jedným z najkrajších miest na návštevu je Umfurudzi Park – skutočný skvost africkej prírody.

Umfurudzi Park sa nachádza v údolí stelesnenia krajiny Zimbabwe a poskytuje umer medzi miestnymi a divokou prírodou. Park bol vytvorený v roku 1989 s cieľom ochrany vzácnych druhov zvierat a miestnych ekosystémov.

Umfurudzi Park je známy svojou rozmanitosťou divokej fauny a flóry. Park je domovom mnohých vzácnych druhov, vrátane levov, leopardov, gepardov, zebier, slonov, pávov, antilop a mnohých ďalších. Máte tu jedinečnú príležitosť vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí a sledovať ich voľný život.

Jedným z najobľúbenejších aktivít je safari na rozličných miestach v parku. Môžete stráviť dni cestovaním po parku, sledovaním zvierat a obdivovaním nádherných scenérií. V miestnostiach sa nachádzajú odborní sprievodcovia, ktorí vám poskytnú informácie o divokých zvieratách a miestnej kultúre.

Okrem safari sa vám ponúka mnoho ďalších aktivít, ako napríklad pieskovacie jazdy, turistika, rybolov a rafting na rieke Umfurudzi. Môžete si tiež vychutnať piknik v prírode alebo sa zúčastniť tradičných tanečných vystúpení miestnych kmeňov.

Ak hľadáte jedinečné miesto na ubytovanie, v parku nájdete rôzne možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné safari stany, kde budete mať všetko potrebné na pohodlný pobyt v prírode. Na druhej strane, ak preferujete autentickú skúsenosť, môžete si vybrať medzi tradičnými bungalovmi miestnych kmeňov.

Umfurudzi Park je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a prírodu. Návšteva tohto úžasného miesta vám umožní zahlsený z každodenného zhonu a pohľad na svet z iného uhla.

Ak plánujete dovolenku v Zimbabwe, nezabudnite sa zastaviť v Umfurudzi Parku. Toto miesto vám poskytne zážitky na celý život a umožní vám spoznať krásy africkej prírody na vlastné oči.


Ubytovanie Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park: Ubytovanie, ktoré vám zaručí nezabudnuteľné zážitky v Zimbabwe

Zimbabwe je jednou z najkrajších a najfascinujúcejších krajín v Africkom kontinente. S bohatou históriou, úchvatnou prírodou a úžasnou divokou zverou je Zimbabwe dokonalým cieľom pre dobrodruhov a milovníkov prírody. A ak hľadáte špičkové ubytovanie, Umfurudzi Park je tá správna voľba pre vás.

Umfurudzi Park sa nachádza v severozápadnej časti Zimbabwe, iba niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Harare. Je to obrovský rezervát, ktorý ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť objaviť krásy africkej divočiny a stretnúť sa tvárou v tvár s niektorými z najohromnejších zvierat na svete.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Umfurudzi Parku, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania. Na výber máte medzi luxusnými chatkami, stodolami, kempami a stanovými táborami - všetky s vlastnou kúpeľňou a dokonalým vybavením na komfortné a príjemné ubytovanie.

Luxusné chatky sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú tešiť z pohodlia a súkromia v očarujúcom prostredí. S priestrannými izbami s vlastnou kúpeľňou, moderným nábytkom a terasou s výhľadom do divočiny, tieto chatky vám poskytnú skutočne luxusné zážitky.

Stodoly sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí preferujú tradičnejšie ubytovanie. Tieto rustikálne stavby sú elegantne zariadené s pohodlnými posteľami, vlastnou kúpeľňou a súčasne ponúkajú blízkosť k prírode a úžasnému okoliu.

Pre milovníkov kempovania je tu viacero kempov, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemné a pohodlné táborovanie. S úžasnými výhľadmi a veľkými priestormi sú tieto kempy ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentický zážitok v prírode.

Stanové tábory sú vhodné pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a chcú sa priblížiť k divokým zvieratám. Nachádzajú sa v bezpečnej vzdialenosti od zvierat a ponúkajú jedinečnú príležitosť stráviť noc pod hviezdami a počúvať zvuky africkej divočiny.

Okrem pohodlného ubytovania Umfurudzi Park ponúka tiež množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Medzi tieto aktivity patrí jazda na koni, bicyklovanie, prechádzky v prírode, rybolov a sledovanie zveri na safari.

Umfurudzi Park je miestom, kde môžete odpočívať, relaxovať a súčasne objavovať fascinujúce krásy africkej prírody. Ubytovanie v tomto parku vám zaručí nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pamätať celý život. Otvorte sa tomuto úžasnému dobrodružstvu a získajte nový pohľad na to, aké krásne môže byť Zimbabwe.


Letenka Zimbabwe Umfurudzi Park


Zimbabwe je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka bohatú prírodnú krásu a jedinečné divoké zvieratá. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Zimbabwe, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, je Umfurudzi Park.

Umfurudzi Park sa nachádza na severovýchode Zimbabwe a s rozlohou viac ako 2 000 hektárov si zachováva autentickú a nezničenú prírodu. Jeho nádherné scenérie, obklopené pohoriami a riekami, robia z tohto parku skutočný raj pre fotografy, milovníkov prírody a dobrodruhov.

Letenka do Umfurudzi Parku je pre vás bránou do tejto úžasnej prírody. Po prílete na letisko môžete cestovať do parku autom alebo dohodnúť svoj vlastný prevoz so sprievodcom, ktorý vám umožní objaviť všetky skryté poklady tohto územia.

V parku nájdete rôzne druhy zvierat vrátane veľkých zvierat ako levy, slony, nosorožce a byvolí nosorožec. Ale to nie je všetko! Ďalšími obyvateľmi tohto parku sú napríklad gepardy, hyeny, paviány a antilopy. Pre milovníkov vtákov je Umfurudzi Park neodolateľným miestom s množstvom druhov, ktoré môžete vidieť a fotografovať.

Okrem divokých zvierat ponúka Umfurudzi Park aj množstvo outdoorových aktivít, ktoré vám urobia dovolenku nezabudnuteľnou. Môžete si vyskúšať rôzne turistické trasy a prechádzky, ktoré vám umožnia objaviť nádherné vodopády, skalnaté rokliny a kopcované travnaté plánosti.

Ak ste obdivovateľom adrenalinových športov, budete môcť vyskúšať rafting na rieke Umfurudzi alebo preplávať jedinečné jazerá. Dlhšie túry so sprievodcom sú tiež veľmi populárne a ponúkajú vám možnosť objaviť tajomstvá a históriu parku.

Umfurudzi Park je tiež úžasným miestom pre pikniky a táboráky. Môžete sa usadiť pri rieke a vychutnať si typický tradičný zimbabwský jedlo, zatiaľ čo pohľad na okolitú prírodu vám urobí radosť. Mnohé reštaurácie a ubytovacie zariadenia sú k dispozícii pre tých, ktorí si chcú vychutnať pokojnú noc v takomto nádhernom prostredí.

Ak hľadáte autentické a nezabudnuteľné dobrodružstvo v jedinečnej africkej prírode, Umfurudzi Park v Zimbabwe je pre vás to pravé miesto. Letenka do tohto parku vám otvorí cestu k nespočetným divokým zvieratám, krásnym krajom a vzrušujúcim outdoorovým aktivitám. Nechajte sa uniesť prírodou Zimbabwe a zažite dobrodružstvo svojho života v Umfurudzi Parku!


Počasie Zimbabwe Umfurudzi Park


Počasie Zimbabwe: Umfurudzi Park

Zimbabwe sa nachádza v južnej Afrike a ponúka návštevníkom nádherné prírodné scenérie a pestrosť fauny a flóry. Jedným z najkrajších miest na návštevu v Zimbabwe je národný park Umfurudzi, ktorý je obľúbený pre svoje jedinečné prírodné krásy a divoké zvieratá.

Umfurudzi Park, ležiaci v severovýchodnej časti Zimbabwe, je vynikajúcim miestom pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo v prírode. Park sa skladá z rozsiahlej oblasti lesa a kopcov, ktoré tvoria ideálnu krajinu pre rôzne druhy divokých zvierat.

Počasie v Umfurudzi Parku je typické pre južnú Afriku. Klima je subtropické so suchými zimami a dažďovými letami. Zimy v Umfurudzi Parku, ktoré trvajú od mája do augusta, sú zvyčajne jasné a suché. Teploty sa pohybujú medzi 10 °C a 25 °C, pričom chladný večerný vzduch prináša dovolenkárom príjemné odľahčenie od horúčav dňa.

Letá v parku sú horúce a vlhké. Teploty sa môžu pohybovať od 25 °C do 35 °C a dažde môžu byť občasné a intenzívne. Tieto letné pľuvľa obnovujú vegetáciu parku a poskytujú hojnú potravu pre rôzne druhy zvierat. To znamená, že je ideálny čas na pozorovanie zvierat, ako sú slony, gepardy, levy, nosorožce a mnoho ďalších.

Ak plánujete návštevu Umfurudzi Parku, odporúča sa navštíviť ho počas obdobia miernych zimných mesiacov, keď teploty nie sú príliš horúce ani príliš chladné. Toto obdobie je ideálne na turistiku a objavovanie prírody.

Okrem počasia je potrebné mať aj na pamäti, že pri návšteve národného parku platí niekoľko pravidiel a predpisov na ochranu prírodného dedičstva. Návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá týkajúce sa správania v divokých oblastiach, nedotýkať sa ani krmiť divokých zvierat a rešpektovať miestnu faunu a flóru.

V Umfurudzi Parku môžete nájsť aj ubytovacie zariadenia, kde môžete stráviť noc na konci dňa plného dobrodružstva a objavovania divých zvierat. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú pohodlné a luxusné izby alebo možnosť stanovania pod hviezdami, čo je nezabudnuteľný zážitok.

Zimbabwe a jeho národný park Umfurudzi prinášajú návštevníkom veľa možností na objavovanie nádherných prírodných scenérií a pestrosť divokého života. Bez ohľadu na ročné obdobie, ktoré si vyberiete na návštevu, môžete sa tešiť na úžasnú krajinu a nezabudnuteľné zážitky z prírody v Umfurudzi Parku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky